Gündem

 • Hacker canından bezdirdi

  Hacker canından bezdirdi

  Alanya'da sahibinin bilgisi olmadan cep telefonu hattı ve diğer hesaplarından velilere aşk, tehdit, hakaret ve FETÖ ile alakalı mesajlar gitti. Birçok soruşturma ve şikayet alan merkez sahibi yetkililerden yardım istedi.

 • Batman’dan tedavi için Alanya’ya geldi

  Batman’dan tedavi için Alanya’ya geldi

  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde erken teşhis edilen akciğer kanseri vakaları, yapılan başarılı operasyonlarla tedavi edilebiliyor. 

 • Ahmet ustaya son görev

  Ahmet ustaya son görev

  Geçirdiği kalp krizi sonucu evfat eden Aytemiz Alanyaspor Kulübü’nün emektar aşçısı Ahmet Yalçın için Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde dua ve anma programı düzenlendi. 

 • Alanya Bisiklet Festivali Sona Erdi

  Alanya Bisiklet Festivali Sona Erdi

  Bu yıl ilk kez düzenlenen Alanya Uluslararası Bisiklet Festivali, Kestel mahallesinden-Kızılkule'ye kadar devam eden şehir kortejinin ardından sona erdi.

 • Uyuşturucuyla mücadele sürüyor

  Uyuşturucuyla mücadele sürüyor

  Alanya’da polisin yaptığı takip sonucu torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcısı ve içicisi olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı.

 • Çek Uyruklu Turist Deniz Boğuldu

  Çek Uyruklu Turist Deniz Boğuldu

  Alanya'da denize girdikten sonra boğulma tehlikesi geçiren 76 yaşındaki Çek uyruklu erkek turist, hastanede yaşamını yitirdi.

 • kampı başlıyor
 • Palyatif bakım hastaları unutulmadı

  Palyatif bakım hastaları unutulmadı

  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetim ekibi ve sağlık çalışanları  "Dünya Palyatif Bakım Günü" kapsamında hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya geldi.

 • KOEGEB Destekli İş Gezisi

  KOEGEB Destekli İş Gezisi

  ALTSO tarafından 25-28 Kasım 2018 tarihleri arasında Letonya'ya KOSGEB destekli iş gezisi düzenlenecek.

 • ALKÜ’LÜ Akademisyen’in Ses Getiren Çalışması

  ALKÜ’LÜ Akademisyen’in Ses Getiren Çalışması

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Öğretim Üyesi’nin yaptığı çalışma hastalara umut ışığı olacak.

 • 54’üncü CB Türkiye Bisiklet Turu Başlıyor

  54’üncü CB Türkiye Bisiklet Turu Başlıyor

  54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun lansmanı Konya’da yapıldı. Konya- Konya etabı ile start alacak Tur 14 Ekim Pazar günü İstanbul’da Sultanahmet meydanında sona erecek.

 • Zabıtadan fırsatçılara sıkı denetim

  Zabıtadan fırsatçılara sıkı denetim

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşlara ürünlerde farklılık görmeleri halinde belediye zabıtalarına iletmeleri konusundaki çağrısı üzerine harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı denetimlerini artırdı.  Zabıta ekipleri Antalya genelinde hem fiyatları kontrol etti, hem de yerli üretim logosu kullanımı konusunda işletmeleri denetledi. 
  Fahiş fiyat artışları denetlendi 
  6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Kapsamında çıkarılan Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde 31.08.2018 tarihinde yapılan değişiklikle döviz kuruna bağlı fiyat değişimleri bahane edilerek yapılan fahiş fiyat artışı, haksız bir ticari uygulama olarak kabul edilmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, bu kapsamda sorumluluk alanında bulunan işletmelerde inceleme yaparak, güncel ve geçmiş aylara ait etiketler karşılaştırıldı. Fahiş fiyat artışı yapan işletmeler hakkında tutanak tutuldu. 
  Yerli üretim logosu zorunlu hale geldi 
  Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, üretim yeri Türkiye olan ürünlerde bulunması gereken “Yerli Üretim Logusu”nu da denetledi. 15 günlük deneme süresinin ardından 3 Ekim 2018 tarihi itibariyle zorunlu hale gelen Yerli Üretim Logosu bulunmayan ürünler hakkında da işlem yapıldı. Zabıta ekipleri, yönetmeliğe uymayan işletmeler hakkında tuttuğu tutanakları Ticaret Bakanlığı birimlerine gönderildi. 

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 9 ekip ile Antalya’da fırsatçılığın ve vatandaşların mağdur edildiği durumların önüne geçmeyi sürdüreceklerini söyledi.

 • Letonya Büyükelçisi ALTSO'yu Ziyaret Etti

  Letonya Büyükelçisi ALTSO'yu Ziyaret Etti

  Letonya’nın Türkiye Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret ederek çalışmalarından dolayı tebrik etti.