Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

İhsanoğlu için destek turundalar...

02 Eylül 2014 Salı
CHP, MHP, DP ve Büyük Birlik Partisi’ni bir araya getiren cumhurbaşkanlığı seçimi için partilerin ilçe başkanları çalışmayı sürdürdü.

 10 ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için sahaya inen çatı aday ekmeleddin ihsanoğlu’nun destekçisi partiler, sivil toplum örgütlerine ziyaret gerçekleştirdi. chp, mhp, dp ve büyük birlik partisi üyelerinin ilk durağı dolmuşçular odası oldu.
 
 
ihsanoğlu’na destek istemek için başkan doğan bacak'ı ziyaret eden partililere taleplerini dile getiren bacak, 65 yaş üstü vatandaşların otobüslerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin yaşadıkları sıkıntıları anlattı. otobüslere binen kişilerin çoğunluğunun 65 yaş üstü olduğunu kaydeden bacak "bizi bu dertten kurtarın" dedi.
büyükşehir belediyesinin gönderdiği genelgeye ilişkin de bilgi veren bacak, “böyle giderse yakında kontak kapatmak zorunda kalacağız” dedi. minibüsçüler odası başkanı, bir çok kişinin ücretsiz olduğu için ulaşım araçlarını gezi amaçlı kullandığını savundu.
bacak, indirimli taşımaya hazır olduklarını da söyledi.
 
destek istemek için gittikleri ziyaretlerde bir çok kişinin sıkıntılarını dile getirdiğini belirten mhp ilçe başkanı cafer uyar, ak parti'nin devlet yönetimini oy toplama üzerine kurduğunu savundu.
 
uyar, vatandaşın adil bir düzende yaşaması için recep tayyip erdoğan yerine ihsanoğlu’nu tercih etmelerini de istedi.
 
siyasilerin ikinci durağı ise pansiyoncular odası oldu. burada başkan hüseyin değirmenci ile görüşen ziyaretçiler destek isteğinde bulundu. seçilecek kişinin cumhurbaşkanı olacağını kaydeden chp ilçe başkanı şevki türktaş vatandaşlardan ihsanoğlunu tercih etmelerini istedi.
 
sonucun hayırlı olması dileğinde bulunan değirmenci, gazze'de yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. boykot çağrısı yapan değirmenci, sorunların aşılması için türkiye'de güçlü bir lider olması gerektiği vurgusu yaptı.