Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

    Ekonomi

  • Alanya'dan ekonomiye 982 milyonluk katkı

    Alanya'dan ekonomiye 982 milyonluk katkı

    Alanya 2018 yılında bitkisel ve hayvansal üretimde ülke ekonomisine 982 milyon liralık katkı yaptı.

  • Altso  İmalatçılar Sitesini hayata geçirmeye kararlı

    Altso İmalatçılar Sitesini hayata geçirmeye kararlı

    Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi  Güzelbağ Sanayi Sitesi için çalışmalara hız verdi. Altso Başkanı Mehmet Şahin ve Sanayi Kooperatifi üyeleri son gelişmeleri değerlendirmek için bir araya geldi.

  • Rüzgar 2018 yılını değerlendirdi

    Rüzgar 2018 yılını değerlendirdi

    Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, 2018 yılı çalışmaları ve 2019 hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Kredi Borçlularına 60 Aylık Yapılandırma İmkanı
  • Alanya'da arıcılık kursu başladı

    Alanya'da arıcılık kursu başladı

    Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle düzenlenen arıcılık kursu Alanya’da başladı.

  • Hal Yasasının Detayları Belli Oldu

    Hal Yasasının Detayları Belli Oldu

    TBMM Tarım Köy İşleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, yeni hal yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Market zincirleri tarladan ürün alıyor. Market zincirleri tekele gidiyor. Market zincirleri hal sistemine dahil edilecek" ifadelerini kullandı. İşte TBMM Tarım Köy İşleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç'ın açıklamalarından satır başları: "NE ÜRETİCİ MUTLU NE DE TÜKETİCİ" Zaten mevcut bir hal yasamız var. Bunun içinde bazı altyapı problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Yeni yasanın üzerinde biraz daha çalışılacak gibi duruyor. Büyük altyapısal ve fiziki değişikliklere ihtiyaç gösteren bir alan. O yüzden çok hızlı hareket edilmesinin eksiklerle birlikte ortaya çıkabileceği endişesiyle daha güzel bir çalışma yaparak yakın zamanda yasanın Meclis'e geleceğini umut ediyoruz. Ne üretici mutlu ne de tüketici. "MARKETLER ÜRETİCİYİ MAHKUM BIRAKIYOR" Market zincirleri tarladan ürün alıyor. Market zincirleri tekele gidiyor. Marketler üreticiyi mahkum bırakıyor. Market zincirleri hal sistemine dahil edilecek Hal yasası nasıl olacak? - Market zincirleri tarladan ürün alamayacak - Alıcılar satıcılarla direkt temas kuramayacak - Satılamayan ürünü üretici birliği alacak - Hallerin en az yüzde 30'u üretici birliğine ayrılacak - Hale girmeyen mal satılmayacak - Aynı üründe birden fazla komisyoncu olmayacak - Soğutma sistemi olan araçlar teşvik edilecek
  • Seracılara müjde!

    Seracılara müjde!

    Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Seracılık Paketi'ni açıkladı. Bu kapsamda verilecek krediler 2 yıl geri ödemesiz 7 yıla kadar vadeli olacak.

  • AESOB ile üniversite arasında işbirliği protokolü

    AESOB ile üniversite arasında işbirliği protokolü

    Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Antalya Bilim Üniversitesi arasında, eğitimler konusunda gerçekleştirilen iş birliği ile esnaf ve sanatkarlara yönelik gerçekleştirilecek eğitimler ve Yüksek Lisans-Doktora programlarında uygulanacak indirimleri kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

  • Tüketici kredilerine de yapılandırma geliyor

    Tüketici kredilerine de yapılandırma geliyor

    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu  banka kredi yönetmeliğine ilişkin taslak yayımladı. Taslağa göre ihtiyaç kredileri 60 aya dek yapılandırılabilecek
     

  • Ak Gençlik Hz.  Mevlana'yı andı

    Ak Gençlik Hz. Mevlana'yı andı

    Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Hz. Mevlana’yı anmak için muhteşem bir etkinliğe imza attı. Yüzlerce davetlinin katıldığı Şeb-i Arus Vuslat Gecesi ayakta alkışlandı.

  • CHP Antalya'da Muhittin Böcek Dedi

    CHP Antalya'da Muhittin Böcek Dedi

    CHP'de toplanan Parti Meclisi'nde alınan karara göre Muhittin Böcek Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

  • Suya zam yok

    Suya zam yok

    Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2019 yılında Antalya’da su tarifelerinde artışa gidilmeyeceğini açıkladı. Antalya’nın halen Türkiye’nin en ucuz su tarifesini kullanan büyükşehirlerinden biri olduğunu belirten Türel, “Su Antalya’da bu kadar ucuz olmasına ve artan maliyetlere rağmen 2019 yılında su tarifelerinde hiç artış yapmadık. Bu müthiş bir başarıdır” dedi.

  • Vergi Harç ve Cezalara % 24 zam

    Vergi Harç ve Cezalara % 24 zam

    2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. Böylece pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları yeniden düzenlenecek.