Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Çakır mahallesinde çalıştı

09 Şubat 2019 Cumartesi

Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin ÇAKIR, Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği’nin daveti üzerine MAHKOD yönetimi ile bir araya geldi. Mahmutlar’ın dünü, bugünü ve yarınının konuşulduğu buluşmada; Antalya’nın en büyük mahallesi olan Mahmutlar’ın 10 yıldır ihmal edildiğini ve hak ettiği hizmeti alamadığına vurgu yapıldı.

TÜİK’in 31.12.2018 tarihli verilerine göre Alanya nüfusu 312.319 iken Mahmutlar Mahallesinin yerleşik nüfusunun 39.896 olduğunu ve yazlık nüfusunun ise 80-90 binlere dayandığını belirten Çakır, “Mahmutlar’ımızın nüfusu, Antalya’nın 5 ilçesinden daha fazla olmasına rağmen ve ekonomik ve ticari canlılığa sahip olan Mahmutlar’ın hak ettiği hizmeti almadığını belirtti.

MAHKOD yönetim kurulunun yazılı olarak sunduğu “Mahmutların sorunlarını ve taleplerini” içeren dosyayı teslim alan Çakır; 10 maddelik raporun incelendiğini ve söz konusu hizmetlere ve projelere Mahmutların ivedilikle ihtiyacı olduğunu belirterek,  söz konusu projeler ve fazlası göreve geldiğimiz dönemde kesinlikle yapılacaktır, dedi.  Çakır; “Sizler de biliyorsunuz ki; yıllarca boş vaatlerle Mahmutlar’ın oyunu alanların Mahmutlar’ımıza verdiği zarar ve ihmali kesinlikle telafi edeceğiz. Mahmutlar’ın ve burada yaşayan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın daha fazla mağdur edilmesine tahammülümüz yoktur. Mahmutlar’ımıza elimizden gelen hizmeti yaptık, yine yaparız. Mahmutlarlı hemşehrilerime buradan seslenmek istiyorum. İçinizden çıkan birisi olarak; sizler bizi ne kadar sahiplenmişseniz biz de Mahmutlar’ımızı, bölgemizi ve Alanya’mızı o kadar çok sahipleneceğiz.”dedi.