Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Geliyor

14 Kasım 2018 Çarşamba

ALKÜ ve Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi işbirliğiyle “Türk Dış Politikası ve Uluslararası İlişkiler Kongresi Alanya'da yapılacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi işbirliğiyle “Türk Dış Politikası ve Uluslararası İlişkiler Kongresi” 15-17 Kasım 2018 saat 14.00’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda geçekleşecek.

Kongrenin açılışını gerçekleştirecek olan Çavuşoğlu, alanında yetkin akademisyenlere, bürokratlara, öğrencilere ve uluslararası ilişkiler ile ilgilenen katılımcılar ile birlikte geniş bir hedef kitleye hitap edecek. Üniversitenin Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ile işbirliğine gelecekte de devam etmesi planlanıyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde, Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle Uluslararası İlişkiler Platformu’nun kurulup kurumsallaşması hedefleniyor. Alanya'nın genç ve dinamik üniversitesinin Dışişleri Bakanlığıyla ortaklaşa gerçekleştireceği Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyan bu organizasyon öncesinde Çavuşoğlu, ALKÜ 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının da açılışını gerçekleştirecektir.