Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Vali Karaloğlu "Ekonomik Kriz yok"

20 Eylül 2018 Perşembe

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'de ekonomik kriz olmadığını ancak ülkeye dışardan büyük bir ekonomik saldırı olduğunu söyledi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Karaloğlu, Gaziler Günü dolayısıyla gazi ve şehit yakınlarıyla bir araya geldi.

Bugün ay yıldızlı al bayrağın dalgalanmasının, 5 vakit ezanın minarelerden okunmasının, vatanın her köşesinde özgürce nefes alınmasının şehit ve gazilerin sayesinde mümkün olduğunu vurgulayan Karaloğlu, yıllardır süren mücadelenin bugün de devam ettiğini bildirdi.

Toprakları vatan olarak tutmanın kolay olmadığını ifade eden Vali Karaloğlu, "Artık silahla topla, uçakla değil; bugün kültür emperyalizmi, ekonomik saldırılarla geliyorlar. Ülkemizde ekonomik kriz yok ama büyük bir ekonomik saldırı var. Saldırılarla mücadelemiz, kıyamete kadarda devam edecek. Hakla batıl, doğruyla eğrinin mücadelesi mutlaka devam edecek." dedi.

Bu vatan için hiç düşünmeden şehir olacak evlatların olduğunu ve bunun en güzel örneğinin 15 Temmuz gecesi yaşandığını da belirten Vali Karaloğlu, "O gece13 yaşında da şehidimiz oldu, 77 yaşında da şehidimiz oldu. Bu, milletimizin büyüklüğünü gösteriyor. Milletimizin her an bu toprakları vatan tutmak için şehit olmaya da gazi olmaya da hazır olduğunun en bariz göstergesidir. 15 Temmuz gecesi bunu dosta da düşmana da gösterdi. Allah o gece kalkışmaya karşı duran herkesten razı olsun." diye konuştu.