Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Akdenizli görevden alındı

19 Eylül 2018 Çarşamba

THK Genel Merkezi'nin operasyonu ile Alanya Şube Başkanı olan Metin Akdenizli, genel merkez tarafından görevden alındı, üyeliğine son verildi.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen Gaziler Günü kutlamaları sonrasında, THK Alanya Şube Başkanı Metin Akdenizli ile MHP’li yönetici Atila Yalçın arasında tartışma çıkmı,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik hakaret ve iftira niteliğindeki paylaşımı nedeniyle Atilla Yalçın, Akdenizli’ye tokat atmıştı. Öğle saatlerinde yaşanan bu gelişmenin ardından konu THK Genel Merkezi'ne de ulaştı.

GENEL MERKEZ GETİRMİŞTİ

Bilindiği gibi Metin Akdenizli, kısa süre önce THK genel merkezince yapılan bir operasyonla THK Alanya Şube Başkanı seçilmesi sağlanmıştı. Olaylı genel kurulla THK Şube Başkanı seçilen, kongreden sonra devir teslim töreninin beklemeden şubenin kapısını çilingirle açtırarak içeri giren Akdenizli, bir süre sonra da kurban bayramında yaptığı deri topmama organizasyonu ile gündeme gelmişti. Kurban derilerini kokutarak çöpe atılmasına neden olduğu gerekçesiyle eleştirilerin hedefinde kalan Akdenizli, son günlerde tartışılır hale gelmesiyle THK Genel Merkezi'nin de gündemine girdi. Kurban derisi toplayan görevlilerin hak edişlerini de ödemediği için eleştirilen Akdenizli hakkında THK Genel Merkezi görevden alma kararı verdi. Karar akşam saatlerinde ilçeye iletildi.