Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Siyasi kulisler çoktan ısındı

19 Eylül 2018 Çarşamba

AK Parti'nin hangi adayla seçime katılacağı, CHP'nin ALTSO Başkanı’na adaylık teklifi götürdüğü ve İYİ Parti'de Konaklı ekibinin ağırlığı kulislerin gündemi. 

2019 yerel seçimleri öncesi siyasi kulisler ilginç gelişmelerle gündemde. MHP’li Adem Murat Yücel’in  yereldeki  mevcut  iktidarını sürdürme hedefi, AK Parti’nin seçimi kazanma arzusu, İYİ Parti ve CHP’nin işbirliği ile ya da ayrı adayla seçime katılıp kazanma planları kulislerde ayrı ayrı gündem konusu.Seçimin en kritik sorularından biri AK Parti’nin hangi adayla seçim meydanına çıkacağı? İYİ Parti’nin MHP tabanı ve Süleymancı cemaatine hitap edip edemeyeceği, CHP’nin sağ tandanslı  bir adayla mı? yoksa solu temsil eden bir isimle mi? seçime gireceği, siyasi kulislerin yanıtı merak edilen sorularından.

KONAKLI EKİBİ RESTORANTTA TOPLANDI

MHP’den belediye meclis üyesi seçilip AK Parti ile yakınlaşan Abdullah Sönmez ve MHP’den istifa ederek AK Parti saflarına geçip milletvekili aday adayı olan Abdullah Öztürk ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel  Apaydın’ın  dün  akşam  beraber  görülmesi, aynı buluşmada eski ANAP’lı yeni CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Yaman’ın da bulunması siyasi kulislerde farklı bir tartışmanın da nedeni oldu. Konaklı ekibi olarak  adlandırılan Sönmez, Öztürk ve Yaman’ın birlikte katıldığı görüşme yeni bir siyasi hamle olarak yorumlanmasına karşın, İYİ Parti ve CHP’nin  orta aday arayışı olarak da yorumlandı. CHP İlçe Başkanı’nın böyle bir görüşmeden sonradan haberdar olduğunu bildirmesi de dikkatlerden kaçmadı.

CHP'DE ŞAHİN İSMİ GÜNDEMDE

Öte yandan CHP’de çok sayıda aday ismi gündemde. CHP’li Meclis Üyesi Gökhan Sipahioğlu’nun yanısıra bugünlerde parti yöneticilerinin açıklamadığı ama ima ettiği sürpriz isim de merakla bekleniyor. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ismi AK Parti kulisleri kadar CHP kulislerinde de geçiyor.