Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Komşudan asfalt talebi

12 Eylül 2018 Çarşamba

Halkının büyük bölümü Alanya'da iaşayan Gündoğmuş'un doğu mahallerinin kullandığı grup yolunun asfalt yapılması için halk yetkilileri göreve çağırdı

Antalya genelinde son yıllarda başlatılan asfalt atağının faydalanamayan Gündoğmuş'un bazı mahalleleri bu duruma tepkili. Halkının büyük bölümü Alanya'da ikamet eden komşu ilçe Gündoğmuş'un doğu mahallerinin kullandığı grup yolunun 4 kilometresi adeta köstebek çukuruna dönmüş durumda.

Köprülü, Çaltı, Eskibağ, Akyarı, Balkaya mahalleri sakinlerinin yoğun olarak kullandığı Taşatan yolunda bu mahallere ulaşımın sağlandığı 4 kilometrelik grup yolu yıllardır asfalt olmayı bekliyor. Alanya'da özellikle Konaklı, Sugözü, Kütürüp, Cikcilli,Saray, Şekerhane, Çıplaklı ve Oba Mahallerinde ikamet eden Gündoğmuş'un asfalt bekleyen sakinleri yoldaki bakımsızlık ve toz nedeniyle ulaşımda güçlük yaşarken araçlarda ise sık sık mekanik arızlar meydana geliyor.

Bölge sakinlerin bir başka beklentisi ise Taşatan yolu güzergahında özellikle 4 virajın büyük tehlike saçtığına işaret edilerek bu virajların ortadan kaldırılıp yol kenarında ki uçurumların ise duvar ile güvenli hale getirilmesi.