Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Apartman dairesine uyuşturucu tasarımı

07 Eylül 2018 Cuma

Güvenik güçleri ihbar üzerine baskın yaptıkları evde, uyuşturucu için hazırlanan özel iklimlendirme ortamı ile karşılaştılar.

Apartman dairesine uyuşturucu tasarımı

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Mahmutlar Mahallesi’nde bir adreste uyuşturucu madda yetiştirildiği ve satıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler belirlenen adrese ulaştıklarında gözlerine inanamadı.

Ahmet C.’nin apartman  dairesinde  uyuşturucu  madde yetiştirerek  sattığı yönünde bilgi alan Jandarma, Mahmutlar Mahallesi Atatürk Caddesi Yekta Mehmet Çavuş apartmanı’ndaki bir daireye baskın yaptı. Daireye giren ekipler içeride 13 kök Sunk Kenevir bitkisi ve 2 kg kubar esrar ele geçirdi. Ahmet C’nin  Mahmutlar  Mahallesi  104. Sokak Toprak Apartmanı’ndak ikametgahına baskın yapan polisler burada da 80 gram kubar Esrar ele geçirdi.  Güvenlik güçleri belirlenen adreslere baskında ilginç bir manzara ile karşılaştı. İkametlerde özel ışıklandırma sistemi ve havalandırma sistemi kurulduğu belirlendi. Uyuşturucu kokusunun tahliyesi ve doğal yetişme ortamı yaratmak amacıyla daire içinde yapılan düzenleme şaşkınlık yarattı. Cumhuriyet Savcıliğinin talimatı ile Ahmet C gözaltına alındı.