Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Kargodan kaçak çıktı

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Kargo şirketine gelen kolileri açan polis gördüklerine inanamadı. 

Cumhuriyet Başsavcılığımızca 5607 sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet suçu kapsamında  yürüttüğü soruşturma kapsamında, Saray mah. Galatasaray cad. No:36 sayılı adreste faaliyet gösteren kargo şirketi ile ilçeye yüklü miktarda Gümrük Kaçağı Alkollü içki getirileceğini belirledi.

Savcılık izni ile Polis kargonun alınıcını beklemeye başladı. Bu sabah saat  09.00 sıralarında iki kişi kargo şirketine gelerek kolileri teslim aldı. Polis, kolilerin taşınması sırasında olaya el koyadak inceleme yaptığında, çok miktarda kaçak alkollü içecekle karşılaştı. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile kolileri teslim almaya gelen F.C. Ve A.O. isimli şahıslar gözaltına alındı.

Ele geçirilen Gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen Alkollü içkilerin KOM Grup Amirliğince sayımı yapıldı. Kolilerde;  128 adet her biri 2 lt ağırlığında CHİVAS REGAL ibareli 256 lt alkollü içki, 23 adet her biri 2 lt ağırlığında JACK DANİELS ibareli 46 lt alkollü içki, 10 adet her biri 3 lt ağırlığında Finlandiya VOTKA ibareli 30 lt alkollü içki,  9 adet her biri 3 lt ağırlığında SMİRNOFF VOTKA ibareli 27 lt alkollü içki olmak üzere  toplam 170 adet TAPDK bandrolü bulunmayan Gümrük Kaçağı olduğu değerlendirilen 359 LT Alkollü içki ele geçirildiği açıklandı.