Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Kırklareli'nde yasak, darısı Alanya'nın başına

18 Ağustos 2018 Cumartesi

Kırklareli Lüleburgaz Kaymakamlığı, şikayetler üzerine düğünlerde ve sokak arasında yapılan kutlamalarda havai fişet atılmasını yasakladı.

Kaymakamlığın kararında, düğünlerde havai fişek atıldığının tespit edilmesi halinde, güvenlik güçlerinin olaya müdahale ederek düğünü yarıda kesebileceği bildirildi. Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında, Gündoğu Mahallesi Muhtarı İlhan Keskinkaya'nın şikayeti üzerine, Emniyet Müdürlüğünün konu hakkında gerekli çalışmaları başlatması talimatını verdi. Düğünlerde havai fişeklerin yasaklanması kararını aldığını ifade eden Kaymakam Kaya, hiçbir düğünde havai fişek atılamayacağını söyledi. Sokak aralarında yapılan düğünlerin çevreye çok fazla rahatsızlık verdiğini belirten Kaya, düğünlerde atılan havai fişeklerin ise bu rahatsızlığı had safhaya çıkarttığını vurguladı.

DARISI  ALANYA'YA

Lüleburgaz Kaymakamlığı'nın kararı, Alanya'da da benzer şikayetlerin yaşanması nedeniyle "Darısı bışımıza" dedirtti. İlçede günün her saati, hemen her bölgede sık sık havai fişek atılıyor. Havai fişekler, gelişi güzel saatlerde atılmasının yanısıra, doğaya verdiği zarar nedeniyle de eleştiri konusu.