Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Alanya Belediye Başkanlığı yoklanıyor

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Aynı anda binlerce kişinin telefonuna "2019 Yerel Seçimlerinde Alanya İlçemizde kimi belediye başkana dayı olarak görmek istersiniz?" mesajı geldi  

AK Parti Genel Merkezi erken genel seçim olmadığını haftasonu ilan etti. Seçim tarih kesinleşmedi ancak seçim beklentisi ve hareketi çoktan başladı. Öyle ki anket firmaları şimdiden yerel seçim için nabız yokluyor.

Son olarak bugün Alanya’da binlerce cep telefonu kullanıcısına SMS yolu ile belediye başkan adayı soruldu. Öğle saatlerinde gönderilen mesajda “2019 Yerel Seçimlerinde Alanya İlçemizde kimi belediye başkana dayı olarak görmek istersiniz? Diye soruldu ve mesaja saat 21:00’a kadar ücretsiz cevap verilebileceği bildirildi. Bri cok vatandaş telefonuna gelen bu mesajla anketi hangi parti yaptırıyor? Sorusuna yanıt aradı.

Mesajı gönderen ya da anketi yaptıran bilinmiyor. Anket firması adıyla gelen mesajın ardından gözler önce AK Parti’ye çevrildi. Alanya’da MHP adayının Adem Murat Yücel olmasına kesin gözüyle bakılırken, AK Parti’de çok sayıda aday adayı ismi geçiyor. Mesajla birlikte partinin şimdiden aday yoklaması yaptığı tahmin ediliyor. CHP ve İYİ Parti’nin maliyetli olduğu bilinen bu mesaj sistemini kullanmayacağı tahmin edilyor.