Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Şiir gibi park

13 Ağustos 2018 Pazartesi

#şiirsokakta etiketinden sonra Alanya'da #şiirparkta dönemi başladı. Türk şairlerin yaşamı ve şiirleri bir parka ilham oldu.  

Şiir gibi park

Alanya Belediyesi’nin Mahmutlar Mahallesi’nde 9 bin metrekarelik yeşil alana inşa ettiği Şairler Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) işbirliği ile gerçekleştirilen açılış törenine, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP Antalya 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, oda başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Kaygusuz Abdal’ın Alanyalı olduğunu belirterek, pek çok tarihe mal olmuş şairlerin Alanya’dan çıktığını ifade etti. Başkan “Şairlerimizi anlatan bu temalı park, gerçekten Alanya’ya kazandırılan en muhteşem eserlerden birisi olmuş. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 İl Başkanı Mustafa Aksoy ise, milli belediyecilik anlayışının en güzel örneğinin Adem Murat Yücel tarafından Alanya’da uygulandığını belirterek, “Kültürümüzü çocuklarımıza tanıtacak olan Şairler Parkının tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 4 yılda 90 park yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Yücel, “Şairler Parkı 4 yıllık hizmet süremizde kentimize kazandırdığımız 90. Parkımız, temalı park projelerimizden ise 14.’sü. Türk şairlerinin hayatlarını anlatan ve şiirlerinden örnekler bulunan Şairler Parkımız, Temalı Park projelerimiz içerisinde en güzel uygulamalardan birisi oldu.” dedi.

ŞAİRLER PARKI 1 MİLYON TL’YE TAMAMLANDI

Başkan Yücel, “Yeşil alanları, kafeteryası, dinlenme alanları ve oyun parkları ile Şairler Parkı, yıllarca siz değerli halkımıza en iyi şekilde hizmet verecek ve Mahmutlar’ın cazibesini arttıracaktır. Yaklaşık 1 Milyon TL’ye inşa ettiğimiz Şairler Parkımızın Alanyamıza ve bölge halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel, törende bulunan çocuklar ve protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelasını keserek parkın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Yücel, açılışın ardından protokol üyeleri ve katılımcılarla Şairler Parkını gezdi.

Şairler Parkı’nın açılış programı kapsamında ünlü pop sanatçısı Gökhan Tepe konser verdi. Cumartesi Pazarı Alanında saat 21.30’da sahneye çıkan Gökhan Tepe’ye Mahmutlar halkı büyük ilgi gösterdi. Ünlü Sanatçı Gökhan Tepe yaklaşık 20 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.