Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Yeşilçam gibi

13 Ağustos 2018 Pazartesi

Gezici Açık Hava Sineması'nı kamyonet kasasında dizayn ettiren Alanya Belediyesi mahalle mahalle gösterim yapacak.

Yeşilçam gibi

Alanya Belediye Başkanı'nın talebiyle özel hazırlanan araçtan İshaklı Mahallesi’nin sakinleri için film gösterimi yapıldı. LED ekranda “Vizontele” filmini gösterimi saat 20.30’da başlatıldı. Açık hava sineması havasında gerçekleşen gösterime mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikle ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı BKM film ekibin eteşekkür etti. 

PATLAMIŞ MISIR EŞLİĞİNDE SİNEMA KEYFİ

İshaklı İlkokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen gösterim esnasında vatandaşlara ve çocuklara meyve suyuyla patlamış mısır ikram edildi. Mahalle sakinleri, Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Vizontele filmi ile yaklaşık 2 saat keyifli bir akşam geçirdi.

BAŞKAN YÜCEL’E SİNEMA TEŞEKKÜRÜ

Alanya Belediyesi Gezici Açık Hava Sineması’nın ilk gösterimini gerçekleştirdiği İshaklı Mahallesi’nin Muhtarı Rasim Okyanus, açık havada sinema keyfini yaşayan vatandaşlar adına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. Muhtar Okyanus; “Açık hava sineması tadında gerçekleştirilen böylesine keyifli bir gösterim için hem şahsım hem de mahalle sakinlerimiz adına Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim.” dedi.

Gezici Açık Hava Sineması’ndan faydalanmak isteyen vatandaşlar, mahalle muhtarları aracılığıyla bu hizmetten yararlanabilirler. Muhtarların şahsen yazılı bir dilekçe ile Alanya Belediyesi Çözüm Masası’na gelerek başvurularını yapabilecekleri açıklandı.