Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Türkiye'de ilk. Neştersiz boğaz genişletildi

09 Ağustos 2018 Perşembe

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’de ilk kez, sindirim sistemindeki darlığı ameliyat olmadan, ağrısız, neştersiz lazer yönetimiyle tedavi ediyor. 

Dr. Öğr. Üyesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır, Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ediyor. Sindirim sistemindeki darlıklara lazerle kesin çözüm imkanı sunan Dr. Öğr. Üyesi Çakır, operasyonlarına bir yenisi daha ekledi. Doğuştan yemek borusunda darlık şikayeti olan Zeynep Ünal gördüğü tedavilere yanıt alamayınca su içerken bile zorlanmaya başlamıştı. Dr. Öğr. Üyesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer ile iletişime geçen Ünal yapılan lazer yöntemiyle sağlığına kavuştu. Dr. Öğr. Üyesi Çakır  “Ülkemizde bir ilk olan lazer yönetimiyle sindirim sistemdeki darlıkları ameliyat olmadan neştersiz sadece ağız içinden girerek endoskopla hastalarımızı tedavi etmekteyiz. 50 yıldır üst yemek borusunda darlığı olan hastamız Zeynep Ünal bize başvurduğunda su bile  içemez hale sağlığına kavuştu” dedi.

Hasta Zeynep Ünal ise  sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu artık istediği yiyecekleri dilediği gibi yiyebildiğini söyledi. Eşi Yusuf  Ünal  ise eşini sağlığına  kavuştuğunu gördüğü için çok mutlu olduğunu ifade etti. 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş başarılarından dolayı  Çakır'a teşekkür ederek hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın memnuniyeti için çalışıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz.”