Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

"Af" fırsatçılığı

07 Ağustos 2018 Salı

Alanya'nın Keşefli Mahallesin’de yaşanan kumsal talanı vatandaşı ayaklandırdı. 

"Af" fırsatçılığı "Af" fırsatçılığı "Af" fırsatçılığı "Af" fırsatçılığı

İmar affını fırsata çevirmeye çalışan, aynı zamanda belediyeci olan başdanışman 4.5 dönümlük arazisine bir gecede beton döktü, bir gecede konteynır  koyarak  kendisine mesken yaptı.

BRİKET YAPI YERİNE KONTEYNIR YAPI YASALLAŞACAK

Keşefli Mahallesi’nde 4.5 dönüm arazi üzerine geçtiğimiz haftalarda beton döken arsa sahibi Hakan Bölükbaşı, “İmar affından yararlanıyorum” dedi. Ancak imar affı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan yapılar için geçerli ve söz konusu alanda yapılan işlem imar affı kapsamına girmemekte.  Arsa sahibi Hakan Bölükbaşı, arsasının sahil kısmında briketten yapılmış küçük bir külübeyi imar affı kapsamında gösterirken, konteynır  ve saç profillerle yeni bir yapıyı da inşaa ettirdi. Üstelik beton döktürerek.

SAHİLİN KUMU YOLA TAŞINDI

Mahalle halkını isyan ettiren neden ise, yıllardır doğal sit alanı içerisinde kaldığı için söz konusu bölgede kimseye yapı izni verilmemesi. Ankara Büyükşehnir Belediye Başkanı’nın Başdanışmanı olan Hakan Bölükbaşı’na ait arazide yapılan bu çalışma yöre halkını rahatsız etti. Vatandaşlar “Bizler küçük bir çalışma yapacak olsak hemen zabıta gelir” diyerek isyanının dile getirdi. Vatandaşı çileden çıkartan bir başka olay ise caretta caretta koruma alanında bulunan Keşefli sahilindeki bir arsada inşaat çalışması nedeniyle sahilden kum alınması. Vatandaşlar “Denizin kumu yola taşındı. Kumu korumakla görevli makamlar bunu da görmezden geldi” diyerek şikayette bulundular. CİMER’e ve Alanya Belediyesi’ne ihbarda bulunan vatandaşlar kamu vicdanında yaratılan haksızlığın giderilmesini, imar affı adıyla söz konuyu yapıya izin verilmemesini istediler.

ZABITA İŞLEM YAPTI

Alanya Belediyesine ulaşan şikayetin ardından ilk incelemede arsa sahibinin uyarıldığı, ancak uyarıyı dikkate almayan şahsın çalışmayı sürdürdüğü öğrenildi. Alanya Belediyesi'nin  şikayet üzerine dün ikinci kez yaptığı incelemenin ardından faaliyetin durdurulması için işlem başlatıldığı öğrenildi.