Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Demir'den eleştirilere yanıt

06 Ağustos 2018 Pazartesi

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekili Ahmet Yanar'ın görevden ayrılması ile ilgili iddialara Başkan Nuri Demir yanıt verdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda Başkan vekili Ahmet Yanar'ın görevden ayrılması ve odaya alınan araçla ilgili tartışmalar sürerken, Başkan Nuri Demir söylentilere basın toplantısında yanıt verdi. Demir “Her yönetim kurulu üyesinin bir yıl bu görevi yapması düşüncesi nedeniyle bu kararı aldık” dedi.

Yapılan oylamada kendisinin oyunu Ahmet Yanar'dan yana kullandığını, çoğunluğun değişim istediğini kaydeden Başkan Demir, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmıdığını savundu. Başka odalarda da benzer olaylar yaşanmasına karşın konunu gündeme gelmediğini ifade eden Başkan Demir "Kırılacak darılacak bi durum yok" diye konuştu.

Alınan yeni araca ilişkin de konuşan Demir "Esnaf odası başkanı 2016 model bir arabaya binmek hakkı yok mu?” diye sordu. Demir, aracı kendilerine değil odaya aldıklarını kaydetti. Eski aracın sorun yaratır duruma geldiğini söyleyen Demir, "Birlik toplantılarına hep diğer başkanların  arabasıyla gidiyordum” dedi ve yeni araç alınması konusunda Ahmet Yanar'ın da imzasının bulunduğunu söyledi.