Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

CHP'lilerden "O.. çocuğu" davası

06 Ağustos 2018 Pazartesi

CHP İlçe Yönetimi, "Her Cumhuriyet Halk Partilinin evinde bir o. çocuğu vardır" diye yazan Ömer Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Sosyal medya hesabından "Her Cumhuriyet Halk Partilinin evinde bir o. çocuğu vardır" diye yazan Ömer Erdem, paylaşımıyla CHP'lileri kızdırmıştı. CHP İlçe Başkanı, partililerle  birlikte  bugün Alanya Adliyesine giderek şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP olarak her türlü eleştiriye açık olduklarını söyleyen Başkan Sefa Çorbacı, “Ancak sanal kahramanlık peşinde koşanlara fırsat vermeyiz” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi  ülkenin ilk partisidir” diyen Çorbacı “Bu nedenle bu şahsın dedeleri de CHP’ye or vermiştir. Şahsın kendi ailesine bile hakaret edecek kadar tarih, anane, gelenek ve görenek bilmemesi cehaletinin göstergesi olsa da, içinde yetiştiği ailenin ve partimize oy veren milyonlarca ailenin haklarını korumak, namus, şeref ve iffetlerine edilen bu sözlerin hesabını, yasalar önünde sormak için Alanya Adliyesi’ne geldik” dedi.

Türk Ceza Kanunu'nda, Anayasa'da ve ülkemiz tarafından kabul edilen uluslararası sözleşmelerde suç unsuru teşkil etmemesine rağmen, hali hazırda 600 CHP üyesinin soysal medya paylaşımları nedeniyle tutuklu olduğuna işaret eden Çorbacı “AK Partili şahıs hakkında adaletin tecelli etmesini istiyoruz” dedi. Çorbacı, AK parti İlçe teşkilatını olayın dışında tuttuklarını belirterek, İlçe Başkanı’nın kendisini aradığını söyledi