Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Alanya'da 72 Kişi Zehirlendi

12 Temmuz 2018 Perşembe

Alanya'da bir otelde kalan müşterilerden çoğu çocuk 72 tatilci zehirlenme şüphesiyle ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Alanya'nın Kestel Mahallesi'nde bulunan 4 yıldızlı Akropol Otel'de konaklayan tatilcilerin bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayeti üzerine 25 ambulans sevk edildi. Yarısı çocuk 72 tatilci Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve özel hastanelere sevk edildi. Otelde tatil yapan yerli turistlerden bazılarının ise bireysel olarak hastanelere başvuru yaptığı öğrenildi.

Hastanede tedavi altına alınan zehirlenenlerin bazıları ayakta tedavi edilirken bazıları ise müşahede altına alındı.

Turistlerden Hasan Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada 7 günlük tatillerinde oteldeki en büyük sıkıntının temizlik olduğunu söyledi. Otelde temizlik yapılmadığını savunan Ateş, "Yemekhanelerde servis yapanlar temizlik konusunda eksikti. Hijyen değildi. Ben de 3 gün önce rahatsızlandım. Havuzu kullanmamdan kaynaklanmıştı. Şu anda iyiyim. Çocuklarım da aynı rahatsızlığı yaşadı. Ben yemek yerken sadece salatayı tercih ettim." dedi.

Ateş, otel ile ilgili şikayetlerde bulunmalarına rağmen çözüm üretilmediğini kaydetti.

ÇOCUKLAR MİKROP KAPTI

Deniz Ersoy ise İslami otel konseptinde olduğu için tercih ettikleri otele 3 gün önce geldiklerini belirtti. Ersoy, oteldeki ikinci günlerinde çocuklarında ishal karın ağrısı ve kusmanın baş gösterdiğini anlatarak, "Aynı havuzu ve oteli paylaştığımız bütün ebeveynler müşahede odasında hepsine serum takılıyor. Bende oğlumu getirdim, serum takıldı. İfademiz aldı jandarma. Herkes şikayetçi oldu. Otelden muhtemelen savcılık işlem başlatacaktır. Otelin havuzu ve çevreside çok kirli. Çocuklar muhtemelen mikrop kaptı." değerlendirmesinde bulundu.

SADECE SEN ŞİKAETÇİSİN DEDİLER

Karşımızda yetkili bulamıyoruz diyen Esna Özbilgin, "Şubat ayında rezervasyon yapmıştık otele. Maalesef İslami tatil olayını kullanıp verdiğiniz bedelin karşılığı budur. Ucuza tatil aldınız karşılığı bu diyorlar. Uyarmama rağmen bardak, tabak kirli diye herkes memnun sadece siz şikayetçisiniz diyorlar. Bu gün 50 - 60 kişi toplu olarak geldik. İnsanlar otel hakkında yapılan yorumları dikkate alsınlar" dedi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri otel mutfağı ve havuzunda analiz için numune aldı.