Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Bobo Alanyaspor'da

09 Temmuz 2018 Pazartesi

Efsane futbolcu Bobo, Alanyasporla ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde düzenlenen törende Bobo, kendisini turuncu-yeşilli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.  Kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, Bobo'nun son günlerde transferde gündemde olduğunu söyledi. Medyada günlerdir Bobo'nun gelip gittiğini ve yazılıp çizildiğini anlatan Çavuşoğlu, "İşte bugün son noktayı koyduk. Takıma hayırlı uğurlu olsun. Bize çok katkı sağlayacağını düşündüğümüz için transfer yaptık. Kendisi de burada bize katkı sağlamak için geldi." dedi. Çavuşoğlu, Bobo'nun transferde kendile için bir son nokta olduğunu kaydederek, ligin ilk yarı itibariyle transferi tamamladıklarını vurguladı. 

Bobo ise Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu söyledi. Bildiği ve sevdiği bir ülkeye geldiğini anlatan Bobo, "Alanyaspor'da en iyisini vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Hedeflerimizin gerçekleşmesi için kendi adıma ne gerekiyorsa yapacağım." diye konuştu. Bobo, Türkiye'yi ikinci bir evi ve vatanı olarak gördüğünü de sözlerine ekleyerek, eve dönmeyi her zaman çok istediğini ifade etti.

Türkiye'de daha önce Beşiktaş ve Kayserispor forması giyen Bobo, Türkiye'den ayrıldıktan sonra Brezilya'da Gremio ve son olarak Avustralya'dan Sydney takımının formalarını giymişti.