Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

CHP'li Şener, o tartışmaya uzak durdu

05 Temmuz 2018 Perşembe

CHP Konya Milletvekili, Başbakan eski Yardımcısı ve eski Bakan Abdullatif Şener, CHP'de yaşanan gene başkanlık tartışmasıyla ilgili yorumsuz kaldı.

Abdüllatif Şener CHP ilçe teşkilatını ziyarete Millet İttifakı'nın ortaklarından SP'nin Alanya İlçe Yöneticileri ile gitti. Şener, teşkilatta yaptığı açıklamasında ülke genelinde CHP oylarında düşüş olduğunu ancak Konya'da yükseliş yaşandığını dile getirdi.

Abdüllatif Şener, partililerle selamlaştıktan sonra kısa bir konuşma yaptı ve basın mensuplarının sorularını cevapladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce görüşmesi sonrası ayyuka çıkan kongre talebi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da kongre isteğinin hatırlatılması üzerine Şener, konuya şu an müdahil olmak istemediği yanıtın ıverdi.

Yerel seçimlerde de bir ittifak olup olmayacağı ve seçimin erken bir tarihe alınıp alınmayacağı hususuna ilişkin Şener, ittifaka yeşil ışık yaktı. Erken seçim kararının kolay olmadığına dikkat çekti. Şener, KHK'lar ile bir çok vatandaşın mağdur edildiğini, sol ve liberal kesimin bu şekilde sindirildiğini söyledi.