Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

AKP+MHP adayı Yücel mi?

29 Haziran 2018 Cuma

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yerel seçimde ittifak söylemi, gözleri Alanya Belediye Başkanı'na çevirdi.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti, MHP arasındaki, ittifakın yerel seçimde de devam edeceğini söyledi. Bu durumda gözler Alanya Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Adem Murat Yücel'e çevrildi. Bu açıklamanın ardında siyasi kulisler Yücel'in ittifakın ortak adayı olarak 2019 seçimlerine katılacağını konuşmaya başladı

AK Parti İl Başkanı Ethem Taş, 14 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmesinde  “Pazartesi gününden itibaren tüm ilçelerde ve büyükşehir olarak seçim hazırlıklarına başladık” dedi. AK Parti İl başkanı, yerel seçimlerde de MHP ile ittifaklarının devam edeceğini vurguladı. AK Parti olarak 17 ilçede birinci olduklarını kaydeden Taş, şöyle konuştu: “CHP’den alacağımız 25 bin oyla Muratpaşa Belediyesi’ni kazanıyoruz. Hiç bir şey yapılamaz değil. Seçmenin gönlünü kazanabilirseniz, eğilim o yöne doğru kayar. Adaylarımızı erken belirleyeceğiz. Kasım ya da Aralık ayında adayımızı belirlemeyi planlıyoruz.  Erken aday göstermeyi genel merkeze ilettim. Çalışıp en iyi sonucu alacağız.” dedi. Taş, yeni Bakanlar Kurulu’nda bir bakan ve bakan yardımcısı beklediklerinin de altını çizdi.