Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Yediemin otoparkı cep yakıyor!

13 Haziran 2018 Çarşamba

Konaklı Mahallesi'nde 1 yıl önce hizmete açılan otopark ve yediemin Alanya'da 5 bin kişiyi mağdur etti. 

Alanya Emniyet Müdürlüğü’nün 2017 yılının Ağustos ayından bu yana araçları çektiği Konaklı yediemin deposu, otomobil sahipleri için maddi külfete yol açıyor. Cikcilli  Mahallesi’nde bulunan  otoparka çekilen araçlar Doğanay Otel arkasınaki otoparka taşınınca 10 ayda yaklaşık 5 bin kişiyi mağdur etti. 

Herhangi bir sebepten dolayı bağlanan araçların çekildiği Konaklı yediemin otoparkına toplu ulaşım imkanın bulunmaması  nedeniyle araç sahipleri bölgeye taksi ile gitmek zorunda kalıyor. En az 50 lira taksi ücreti ödeyen vatandaşlar, Cikcilli otoparkına yürüyerek veya toplu ulaşımla 2.50 liraya ulaşma imkanı buluyordu.

Vatandaşın çilesi bununla bitmiyor. Konaklı Otoparkı’na çekilen araçların sahipleri çekici için 25 lira fazla  ücret ödemek zorunda kalıyor. Emniyet Derneği ile birlikte çoğunluğunu özel çekicilerin sağladığı bu hizmet, Cikcilli otoparkı için 75 lira, Konaklı için 100 lira olarak uygulanıyor.

Vatandaşı mağdur eden en büyük uygulamadan biri ise icra nedeniyle otoparka çekilen araçlarda bulunuyor. İcra işlemleri için Alanya Adliyesi’nden otoparka giden memurları taşıyan taksiler Cikcilli’deki otoparka 15 liraya giderken 8 aydır hizmet veren Konaklı'ya 75 lira yazıyor. Tüm bu ücretler ortaya konulduğunda 10 ayda yaklaşık 5 bin araç sahibi fazladan milyarlarca ödeme yapmak zorunda kaldı.