Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Kılıçdaroğlu'ndan Kıraathane Eleştirisi

09 Haziran 2018 Cumartesi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Alanya'da muhtarlar, kanaat önderleri,turizmciler ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı konuşmayı salonunda dışında kalan partililerin de izlemesi için AKM’nin fuaye alanına sinevizyon kuruldu. CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Çetin Osman Budak ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra CHP,  İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin milletvekili adayları ile il ve ilçe teşkilatından temsilciler katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siz eskiye mi dönmek istiyorsunuz' diyorlar. Eskiyi en çok eleştiren biziz. YÖK'ün kaldırılmasını isteyen biziz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kıraathane vaadini den eleştiren Kılıçdaroğlu, "Kıraathaneler işsizliğin itirafıdır. 'Ben ülkeyi yönetemiyorum'un itirafıdır" diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ilk olarak bölgesel değerlendirme yaptığı konuşmasında, "Alanya'da çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz. Tarih var kültür var deniz var güneş var her şey var. Bir turizm bölgesi olduğunu da biliyoruz. Peki arzu ettiği gibi bu olanaklardan yararlanabiliyor muyuz hayır. Her ne kadar bu yıl turist sayısı olarak sıkıntı olmasa da gelir anlamında sıkıntı büyük. Değişime ihtiyacımız var. 24 Haziran’da sandığa gidilecek. Ailenizi düşünerek sandığa gidin. Bu sıradan bir seçim değildir her Alanyalı kardeşimizin bunu düşünmesi lazım. Kanaat önderlerimiz var. Odalarımızın başkanları var. Birlikte düşünerek hareket etmeliyiz" dedi.

 

"ARTIK DEĞİŞİM ŞART"

 

Turizm politikası olmadığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Turizm konusunda neden Türkiye ciddi bir değişim dönüşüm gerçekleştiremiyor. Neden gelir düzeyi yüksek turistler gelmiyor ve kışın neden otellerimiz boş. Sağlıklı dış politika geliştirmezseniz turizm politikası geliştirmezseniz ve turist gelmez. Sadece denizi ve kumu tanıtıyoruz o da sadece yazın var. Alanya bütün uygarlıkların beşiği.Esnaf kardeşlerimiz turist duasına çıkmıştı. Turist neden gelmez,  yanlış politikalar nedeniyle." diye konuştu.

 

"BAĞIMSIZ YARGI ÖNEMLİ"

Konuşmalarına ülke gündemine ilişkin söylemlerle devam eden Kılıçdaroğlu,  eğitim sistemi ve yargının mevcut konumuna ilişkin eleştirilerde bulundu. CHP Lideri,  "Bir ülkede demokrasi yoksa turist gelmez. OHAL var. Neden Ohal var.? Can ve mal güvenliğini sağlayan Unsur tarafsız ve bağımsız yargıdır. Bugün siyasal iktidar 5 yıldızlı otel sahibinin mal varlığına el koyabilir ve avukatı dahil otel sahibinin neden tutuklandığını öğrenemez." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın neden ekonomiden ve dış politikadan söz etmediğini sorguladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ekonomi gibi hepimizi bir anlamda çıkış aradığı olaydan neden söz etmiyor? 25 Haziran'dan sonra söz edeceğiz diyor. O zaman sen olmayacaksın ki, Muharrem İnce olacak. İş dünyasına sesleniyorum. Acımasız bir rekabet vardır dünyada. Katma değeri yüksek ürünler üretmelisiniz. Biz katma değeri yüksek ürün üretmek için her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Toplantı söyleşi şeklinde basına kapalı olarak devam etti.