Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Alanyaspor delegeleri TFF Genel Kurulu’nda

01 Haziran 2018 Cuma

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu bugün Ankara JW Marriott Hotel’de yapıldı. 

Alanyaspor delegeleri TFF Genel Kurulu’nda Alanyaspor delegeleri TFF Genel Kurulu’nda

Genel Kurula Alanyaspor Kulübü’nü temsilen Başkan Hasan Çavuşoğlu, 2’nci Başkan Kamil Köseoğlu, Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Sorumlusu Enver Vural, Başkan Yardımcısı ve Reklam ve Pazarlama Sorumlusu Mehmet Uslu, Başkan Yardımcısı ve Altyapı Sorumlusu Muhammed Çetin, Futbol Şube Sorumlusu Metin Fahri Özçelik ile bir önceki yönetimde as başkanlık görevi üstlenen Ahmet Paşaoğlu olmak üzere yedi delege katıldı.

TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli'nin açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul'da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla genel kurul açıldı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yaptığı konuşmanın ardından Genel Kurul, gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Olağan Genel Kurul'da bir konuşma yaptı. Demirören yaptığı konuşmada şunları söyledi; 

"Göreve geldiğimiz 2012 yılından bu yana bütün kulüplerimize eşit mesafede duran, her türlü desteği veren, UEFA'da tüm takımlarımızın haklarını arayan bir federasyon olarak sizlerin desteği ve güveniyle bir yılı daha tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Hep birlikte bir sezonu daha bitirdik. Kimimiz sevindik, kimimiz üzüldük. Fair Play ruhunu yücelten tüm kulüplerimizi kutluyor, şampiyon takımlarımızı tebrik ediyorum. Liglerden düşme talihsizliği yaşayan kulüplerimizin üzüntülerine ortak oluyor, yeni sezonda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

Acısıyla tatlısıyla geride kalan sezon hepimizde önemli izler bıraktı. 40 yılda bir görülecek, keyifli bir sezon yaşadık. Rekabetin, heyecanın son haftaya dek sürmesi ligimize ayrı bir renk getirdi. Federasyonumuz tüm kurulları ile adaletli bir sezon için maksimum gayreti gösterdi. Kurullarımıza daima güvendik, güvenmeye de devam edeceğiz.

Futbol ailesinde güven sorunu var

Ama üzülerek de söylemek zorundayız ki, hiç hak etmediğimiz eleştiriler aldık. En büyük sorunumuz da her sezon olduğu gibi yine hakemlerin niyetini, kurullarımızın aldığı her kararı sorgulamak oldu… Eleştiriye açığız, hata varsa düzeltiriz ancak komplo teorilerine kapımız kapalı. Sezon boyunca görüldü ki futbol iklimimiz sert; büyük bir güven sorunu yaşıyoruz. 

Bu durum federasyonumuzla ilgili değil, aslında futbol ailesi birbirine karşı güven sorunu yaşıyor.

Oysa çok önemli bir süreç yaşayacağız. Hem ülkemizin hem futbolumuzun bu dönemde omuz omuza vermeye ihtiyacı var. Özellikle EURO 2024'ü ülkemize almak için kenetlenmemiz şart. 

Bildiğiniz üzere bir yıl içinde 2019 UEFA Süper Kupa'dan sonra 2020 Şampiyonlar Ligi finalini de aldık. Herkesin rüyasında olan bu finaller gösterdi ki, Türkiye UEFA'nın çok önemli bir organizasyon partneri… İki Avrupa finaline, iki yıl içinde ev sahipliği yapmak dünyada kaç federasyona nasip olabilir? Bu başarı federasyonumuz için, ülkemiz için büyük onur ve gurur. Türkiye'ye güvenin çok açık bir göstergesi…

UEFA EURO 2024'ü hak ettik

İnanıyorum ki, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri ile tarihi bir adım atacağız. Tek hedefimiz Cumhuriyetimizin 101. yılını EURO 2024 ile taçlandırmak. Bu yolda çok emek verdik, 2024'ü hak ettik. Bir yıllık süreçte çok önemli çalışmalar yaptık. UEFA'ya güçlü bir dosya sunduk. Devletimizin verdiği garantiler, 92 bin kişilik yeni Olimpiyat Stadımız, Ankara'da inşa edilecek yeni futbol mabedi, 2024 hatıra ormanı, ulaşım imkânlarımız bize finalleri getirecek. Hükümetimizin inşa ettiği genç stadyumlar, bize büyük güç veriyor. Avrupa futboluna yeni heyecan katacağız. Buna ülkece hazırız” dedi.

100. yıl hedefleri koymalıyız

Değerli genel kurul üyeleri; Türk futbolunda herkes önüne 100. yıl hedefi koymalı. 5 yıllık planlamalarla, Cumhuriyetimizin 100. yılında borçsuz Türk futbolu, turnuvaların gediklisi milli takım, Avrupa'da çeyrek finaller, yarı finaller, finaller oynayan takımlar kurmalıyız. Yayın geliri 1 milyar doları aşan, tribünleri hınca hınç dolan, futbolu çocuğuyla kadınıyla festivale dönüştüren istikrarlı bir futbol ortamı sağlamalıyız.

Yeni sezonlarda güzellikleri "Birlikte Paylaşalım"

Sevgili delegeler; Son olarak bir kez daha şunu hatırlatmak isterim. Biz bu hedeflerimizin hepsini başarırız. Yeter ki biz futbol ailesi olarak bu salonda gösterdiğimiz birlik ve beraberliği statlarımızda da gösterelim. Futbol ortak dildir. Euro 2024 sloganımızda da çağrı yaptığımız gibi, gelin yeni sezonlarda güzel futbolu "birlikte paylaşalım".

Bakan Osman Aşkın Bak: "2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süreci çok çok önemli" 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da yaptığı konuşmada şu ana kadar yapılan yatırımlara dikkati çekerek, "2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süreci çok çok önemli" ifadesini kullandı. Adaylık sürecinde devlet olarak üzerlerine düşeni ve beklenen tüm teminatları verdiklerini hatırlatan Bak, şöyle devam etti: "Bunun yanında 17 inşa edilmiş ve projesi devam 34 stadımız var. Stat eklemeye devam ediyoruz. 1,9 yaş ortalaması olan statlara sahibiz. 2024 adaylığı için güçlü bir dosya hazırlandı. İnanıyorum ki eylül ayında verilecek kararla Türk futbolu ve TFF'nin gelişmesini başarıyla taçlandıracağız. Bize bu şampiyona çok yakışır. Seyircimize, tesislerimize, kulüplerimize, ülkemize de yakışır.""Avrupa'nın Türk futboluna verdiği değer ortada." diyen Bak, "2019 UEFA Süper Kupa finali Beşiktaş Vodafone Park'ta yapılacak. 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak. Türk futbolunun değeri buradan gözüküyor" şeklinde konuştu.