Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

"Bizim Gözümüzden Alanya"

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Alanya Engelsiz Yaşamevi Derneği ve Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen sergide özel öğrencilerin fotoğrafları davetlileri tarafından beğenildi

Alanya Engelsiz Yaşamevi Derneği ve Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü (AFSAK) tarafından "Bizim Gözümüzden Alanya" isimli sergi Alanya Belediye Binası'nda açıldı. Sergiye Alanya Belediye Başkan Yardımcıları Ali Yenialp ve Nazmi Yüksel de katıldı.  Özel öğrecilerin çektiği Alanya'nın büyüleyici fotoğraflarının yer aldığıs ergi 3 gün açık kalacak. Sergide davetliler beğendikleri fotoğrafları satın alabilecek. 
Yoğun ilginin olduğus ergiyle ilgili açıklama yapan Fotoğraf Sanatçısı Ali Aral, "Bu proje Engelsiz Yaşamevi'nin bir projesiydi. AFSAK Başkanı olduğum dönemde bu proje start aldı. Aynı zamanda Alanya Rotary Kulüb Dönem Başkanıyım bu nedenle paydaş şekilde başladık. 12 Öğrencinin burda fotoğrafı var 5 aylık bir çalışma süresinde gezerek eğlenerek ortaya koyduk. Onların birşeyleri becerebiliyor olması ve çevrelerindeki insanlara farklılık oluşturulması için yapılan bir etkinlik. 24 kare fotoğraf var" diye konuştu.