Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

MHP'de iki istifa

26 Nisan 2018 Perşembe

İstifa süreci MHP Alanya İlçe Teşkilatı için de heyecanlı geçti. MHP’nin sürprizi Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Öztürk görevinde istifa etti. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ilk istifa sabah saatlerinde gündeme geldi. MHP’li Alanya Belediye Meclis Üyesi ve Payallar Belediyesi Eski Başkanı Abdullah Öztürk, saat 13.30’da istifa edeceğini açıkladı. Öztürk, belirttiği saat itibariyle meclis üyeliğinden istifa etti. Öztürk’ün istifasıyla nedeniyle yerine BelediyeSPOR Müdürü Levent Uğur gelecek. Ancak Uğur, halen belediyede görev yapması nedeniyle meclis üyeliğinden istifa edecek. Uğur’un da istifa etmesinin ardından MHP’nin Belediye Meclis Listesinde yedek sırada bulunan Emine Çalış atanacak. Görevlendirmeyi İSK yapacak.

Öte yandan MHP’de istifa eden bir diğer seçilmiş kişi de yönetim kurulu üyesi Ali Üzüm oldu. Ali Üzüm, yakın bir arkadaşının Devlet Bahçeli’nin şoförü  olması avantajını kullanmak istiyor. Öte yandan MHP’de aday adaylığı beklenen Ömer Özbek bugün ilçe teşkilatına giderek Başktan Mustafa Türkdoğan ile görüştü. Özbek, yarın saat 15.00 de açıklama yapacağını ilan etti. Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adaylığı beklenen bir diğer isim Hüseyin Yıldız ise henüz resmi bir açıklama yapmadı.  Hüseyin Yıldız. Yıldız, süreci takip ettiğini belirtti, gelecek hafta durumun şekilleneceğini bildirdi. MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan açıklamasında “3 Mayıs’a kadar süreç devam edecek. Aday adayı olacak partililerin genel merkezimize başvurusunu yapacak” dedi.