Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Seçim öncesi kritik 24 saat

25 Nisan 2018 Çarşamba

24 Haziran Seçimleri öncesi aday adayı olmak isteyen seçilmişler ve bürokratlar için 26 Nisan tarihi büyük önem taşıyor. 

26 Nisan tarihi büyük önem taşıyor çünkü, bu tarih istifa için son gün. Tüm partilerden aday adayı olmak isteyen seçilmiş ve bürokratların yarın mesai saati bitimine kadar istifa dilekçelerini ilgili kurumlara sunması gerekiyor.

Süreç hızla ilerlerken siyasi kulisler de bu heyecanı yaşıyor. AK Parti’de Hüsnü Akçalıoğlu ve Nurettin Uludağ aday adaylıklarını ilan etti. 3 Mayıs’ta yapılacak temayül öncesi aday adayı olmayı düşün diğer isimlerin de partiye müracaatta bulunması gerekiyor. Kulislerde Hüseyin Güney ismi aday adaylığına yakın isim olarak görülürken, İsmail Başaran ismi de gündemde.

MHP’de de benzer süreçler yaşanacak. Ömer Özbek’in aday adaylığı önce sosyal medyada yer aldı. Ardından kendisi süreç başlamadan önce teşkilatta açıklamaya yapacağını, ardından genel merkeze başvuruda bulunacağını ilan etti. MHP’de dikkatlerin çevrildiği  bir diğer yön ise Hüseyin Yıldız. Yıldız, süreci takip ettiğini belirtti, gelecek hafta durumun şekilleneceğini bildirdi. MHP’de geçen bir diğer isim Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu ise Milletvekili aday adaylığında isminin kendi inisiyatifi dışında kullanıldığını söyledi.

CHP’de ise taraflar daha sessiz. İlçe Başkanı Ali Takavut bugün aday adayı olmak üzere istifa edeceğini açıkladı. Takavut yarın istifasını sunacak. Hayati Bora, Murat Özçelik gibi isimler kulislerde yer alırken kadın aday adayı olarak Emine Keyaoğlu ismi de dikkat çekiyor.

İYİ Parti’de ise YSK takvimi bekleniyor. Adı geçen Hilmi Er, “Net konuymak için süreç tamamlanmalı” derken Cahit Kocabeyoğlu ismi de İYİ Parti kulislerinde.