Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

ALTSO'da işlem tamam

18 Nisan 2018 Çarşamba

4 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimin ardından ALTSO Yönetim Kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

Görev dağılımının yapıldığı ilk toplantıda Başkan Mehmet Şahin'in yardımcılıklarına Ali Kamburoğlu ve Fatma Taşpınar seçildi. Sayman üyeliğe de Hasan Parmaksızoğlu'nun oy birliği ile seçildi. Oda tarihinde geçtiğimiz dönem ilk kez bir kadın yönetim kurulu üyesine yer veren Başkan  Şahin, yeni dönemde de İş Kadını Fatma Taşpınar'ın yönetim kurulu başkan yardımcılığına getirildi.

ŞAHİN ”YÖNETİM HARCAMALARINDA ODA BÜTÇESİNİ BU DÖNEM DE KULLANILMAYACAK”

Öte yandan toplantı sonrasında açıklama yapan Şahin, geçtiğimiz dönem göreve geldiklerinde yaptıkları gibi bu dönemde de yönetim kurulu üyelerinin kanuni hakları olduğu halde oda bütçesini seyahat ve benzeri giderlerde kullanmayacağına dikkat çekti. Şahin açıklamasında "Biz 2013 Haziran ayında göreve geldiğimizde de yönetim kurulunda karar aldığımız gibi bu dönemde de kanunen hakkımız olduğu halde yönetim kurulu üyelerimiz ve ben seyahatlerde veya başka oda faaliyet alanlarında oda bütçesini kullanmayacağız. Yol, seyahat ve benzeri masraflarıben ve yönetim kurulu üyelerim kendi ceplerinden karşılayacaklar. Bunu uygulamayı 2013 de biz başlattık bundan sonra da geleneksel hale gelmesini umut ediyoruz” dedi.

ÇAVUŞOĞLU VE HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET
Başkan Mehmet Şahin ayrıca yarın yönetim olarak Ankara’da olacaklarını, burada  Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ziyaretler edeceklerini bildirdi.