Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Kapalı Pazar sevinci

17 Nisan 2018 Salı

Alanya'nın ilk kapalı pazarı bugün yapılan törenle açıldı. Açılış heyecanı pazarcıdan, pazar tezgahına kadar herkese yansımıştı.

Kapalı Pazar sevinci Kapalı Pazar sevinci Kapalı Pazar sevinci

Kapalı Salı Pazarı'nın açılışı sabah saatlerinde yapıldı. Pazarcı tezgahına koyduğu indirim etiketi ile açılışa katkıda bulundu. Alanyalı pazarcılar için düşünülen turuncu-yeşil renkteki forma da açılışa renk kattı..

Saat 10.00'da gerçekleşen açılış öncesi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, açılış öncesi yaptığı konuşmasında kapalı pazar projesinin kendileri için statejik planlama içinde yer alan önemli bir konu olduğunu söyledi. Yücel şöyle konuştu "5 yıllık stratejik planımızda, Alanya merkez, batı ve doğu mahallelerimize Kapalı Pazar Alanları yapmayı hedeflemiştik. Bugün halkımıza ve pazarcı esnafımıza söz verdiğimiz gibi, Kapalı Pazar yerimizin açılışını sizlerin de katılımlarıyla gerçekleştiriyoruz. Kapalı Salı Pazarı,  vatandaşlarımıza ve pazarcı esnafımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki hedefimiz, Alanya merkezde Cuma Pazarı’nı yenilemek ve Alanya’ya yakışır bir sosyal tesisi kentimize kazandırmak olacaktır." dedi. 

BAŞKA KAPALI PAZARLAR YOLDA 

"25-26 yıldır mahkemelik olan Cuma Pazarı’nda hukuksal sorunların lehimize sonuçlanmasının ardından hemen yeni projesini hazırladık. Hem düğün salonu, hem  kapalı Pazar alanı, hem de 700 araçlık otopark olarak hizmet verecek nezih bir mekan tasarladık. Cuma Pazarı’nı da burası gibi baştan sona yenileyeceğiz. Mevcut binanın yerine modern ve işlevsel bir sosyal tesis inşa edeceğiz. İnşallah en kısa sürede ihalesini gerçekleştirip, inşasına başlayacağız. Alanya merkezde insanlarımızın konforlu alış-veriş yapabileceği, güzel vakit geçirebileceği yeni bir sosyal tesisi halkımızın hizmetine sunacağız.

Yine, batı bölgemizde Avsallar Mahallemizde Kapalı Pazar Yeri projesi hazırlıyoruz. En kısa sürede projesini tamamlayıp, çalışmalarına başlayacağız. Kentimizi modernleştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için Kapalı Pazar Alanlarını tüm bölgelerimizde yaygınlaştıracağız.

Alanya’mızı en güzel hizmetlerle buluşturmak için gece gündüz demeden, dur durak bilmeden çalışıyoruz. Alanya halkının desteği ve sevgisiyle üretiyoruz, yeni projeler ve yeni yatırımları birbiri ardına hayata geçiriyoruz.

“Artık,  bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızda olacağız” demiştik. Söylediğimiz gibi, son bir ay içinde 3 büyük eserimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz 24 Mart’ta Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışını yapmıştık. Bugün Kapalı Salı Pazarı’nı sizlerle birlikte hizmete açıyoruz, 23 Nisan Pazartesi günü de Alanya’mıza kazandırdığımız Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nın açılış yaparak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Kentleri kent yapan yeşil alanları ve sosyal yaşam alanlarıdır. Göreve geldiğimizden bu yana yeşil alanları 2.5 kat arttırdık. Her yıl Park Bahçeler Seramızda kendimizin yetiştirdiği 1 milyondan fazla çiçek ve bitkiyi toprakla buluşturduk. 4 yıl da 69 parkı hizmete açtık. Kırsal mahallelerimiz ilk kez bizim dönemimizde park ve spor alanlarına kavuştu. Park Projelerimizi hız kesmeden devam ettireceğiz. Alanya’yı daha yeşil, daha nefes alan, daha yaşanabilir bir kent yapacağız.

Bu hedeflerle,  50 bin metre kare alanı kapsayan Alanya’nın en büyük yaşam alanı olan Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nı yatırım programımıza aldık ve kısa sürede hayata geçirdik. Alanya’nın en güzel dinlenme ve eğlence merkezi olacak,  şehrimiz değerine değer katacak Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nın 23 Nisan Pazartesi günü saat 16.30’da başlayacak açılış törenine tüm Alanya halkımızı davet ediyorum."