Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

"Diyanet daha etkin olmalı"

16 Nisan 2018 Pazartesi

Dinle ilgili her kafadan ses çıktığını söyleyen Vedat  Uygur, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın daha etkili olması gerektiğini de söyledi.

"Diyanet daha etkin olmalı"

Alanya Alperen Ocakları Başkanı Vedat Uygur, KANAL A’da katıldığı canlı yayında “Ülkü Ocaklarından ayrılan hiç bir yönümüz yok”  dedi. Uygur, Atatürk ve Din konusunda ülkede yaşanan tartışmayla ilgili de Alperen Ocağı’nın görüşlerini ifade etti.

Uygur, Atatürk’ü yıpratmak, yok etmek isteyen zihniyetlerin var olduğuna dikkat çektiği konuşmasında “Bugün maalesef bazı öğretmenlerin Atatürk’ü çok farklı anlattığını görüyoruz.” dedi.

Din tartışmasıyla ilgili de konuşan Alperen Ocakları Başkanı Türkiye’de milli olmayan din adamları olduğunu ve bu kişilerin dini tartışma yaratmaya çalıştığını söyledi.

Cemaatlerin kendi arasında bile anlaşamadığını söyleyen Vedat Uygur “Akılcı olmalıyız. Bir tek kitap vardır Kuran- ı Kerim. Onu okusak dini anlarız”  dedi.

Dinle ilgili her kafadan ses çıktığını söyleyen Vedat  Uygur, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın daha etkili olması gerektiğini de söyledi. Uygur “Dürüst ve ahlaklı olmayı kimse anlatmıyor” dedi.