Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Deprem anı canlı yayında

13 Nisan 2018 Cuma

Merkez üssü Akseki olan 4.9 büyüklüğündeki deprem Alanya'da da hissedildi. Canlı yayın sırasında yaşanan deprem ekrana da yansıdı.

Deprem anı canlı yayında

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Akseki'de dün saat 20:14'te 4.9 büyüklüğünde, yerin 13 km derinliğinde deprem meydana geldi. Kısa süre sonra Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. Deprem artçıları ile birlikte Alanya dahil birçok ilçeden hissedildi. Deprem  KANAL A TV'de devam eden canlı yayın sırasında yaşanınca ekrana da yansıdı. Depremin yarattığı sarsıntı nedeniyle stüdyoda masa ve sandalyeler sallandı, sarsıntının yarattığı ses yayında duyuldu. Program sunucusu Gaye Coşkun depremi canlı yayında haber olarak duyururken, program konuğu Alanya Alperen Ocakları Başkanı Vedat Uygur da hissettiği sarsıntıdan söz etti.  

VALİ: CAN VE MAL KAYBI YOK
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada, "AFAD deprem dairesine göre 4,8 büyüklüğünde deprem oldu. Şu ana kadar jandarma eliyle köyleri, emniyet ekiplerimizce de Akseki merkezini tarattık. Can ve mal kaybıyla ilgili ihbar yok. Hayat normal akışında seyrediyor" dedi.