Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Kumbaranı al da gel

12 Nisan 2018 Perşembe

Alanya'daki okullarda 41 bin 480 öğrenciye kumbara dağıtıldı.

Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 23-29 Nisan tarihleri arasında Alanya Uluslararası Çocuk Festivali düzenlenecek. Festival kapsamında açılacak kitap fuarına katılımı sağlamak ve birikim yaparak kitap alışverişine teşvik sağlamak amacıyla çocuklara 41 Bin 480 adet kumbara dağıtıldı.

Alanya ve Akdeniz Bölgesi ile 7 ülkeden dünya çocuklarının katılacağı Çocuk Festival kapsamında kitap fuarı düzenlenecek. Çocukların fuara katılımını teşvik etmek amacıyla bugün okullarda kumbara dağıtıldı. Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu’nda yapılan kumbara dağıtım törenine Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ve okul müdürleri katıldı. Çocuklardan fuar tarihine kadar kumbarada para biriktirerek kendi paraları ile kitapları almaları istendi.

41 bin 480 adet kumbaranın dağıtılmasının ardından Alanya Uluslararası Çocuk Festivali program ıda açıklandı. Alanya Kültür Merkezi’nde 23-29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Alanya Uluslararası Çocuk Festivali’nde 17 çocuk kitabı yazarı çocuklarla buluşacak.

Alanya Uluslararası Çocuk Festivali’nin sonunda, katılımcı yayınevlerinin kitap desteğiyle oluşturulacak ‘Gezici Kütüphane’, festivale katılamayan ve ulaşımda dezavantajlı konumda olan çocukların ayağına kadar gidecek.