Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

ALTSO'da son seçim de yapıldı

12 Nisan 2018 Perşembe

ALTSO'da son seçim de yapıldı

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik gereği yine İSK gözetiminde yapılan seçimde Mehmet Şahin’in önderliğindeki kırmızı liste oylandı. ALTSO’nun yeni yönetim kurulunde Şahin’in önceki dönemden yol arkadaşı olan Ali Kamburoğlu, Ali Orkan, Kemal Zamanoğlu, Bilal Sözen gibi isimler yer alırken daha önce meclis üyesi olan Fatma Taşpınar, Raşit Sadillahoğlu, Mustafa Küçüker, Erhan Direkçi, Hasan Parmaksızoğlu gibi yeni isimler de yer aldı.

Seçim öncesi değerlendirmeden bulunan Şahin, Bir önceki seçim döneminde sanayi, gıda gibi sektörlerden destek alamadığını anımsatttı. Şahin, "Komite bazında 3 buçuk kat fark atmış olmamızdan ziyade, meslek gruplarının oyunu kazanmış olmaktan memnunuz. Geçen seçimde sanayi ve gıda bize teveccüh göstermemişti. Oysaki bu seçimde onların oyunu aldık. Turizmcilerin, resort otellerin, bakkalların oyunu aldık. Yani tabandan tavana bir destek söz konusu oldu. Alanya'mız için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Küresel krizler dahi bizi engelleyemeyecek." diye konuştu.

 ALTSO’DA SEÇİM SÜRECİ SONA ERDİ

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin,  seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede, turizmden tarıma, eğitimden emlak sektörüne kadar tüm sektörlerden aldıkları destek ile göreve geldiklerini belirterek, “Herkesi kucaklamaya devam edeceğiz. Bizlere gösterilen teveccühe layık olmaya ve üyelerimiz için yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi

İLKLERİN ADAMI!...

Öte yandan geride kalan 4,5 yılda ilklere imza atan Başkan Şahin’in listeler hazırlanırken bile birçok ilke imza attığı görüldü. Uzlaştırmacı, birlik ve beraberlik söylemleri ile bilinen Başkan şahin bu yönüyle kadınlara ayrı bir önem verdiği görüldü.

ODA TARİHİNDE İLK KADIN BAŞKAN YARDIMCISI

Seçimlerin ardından 1991 Yılında kurulan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarihinde üst üste ikinci kez iş kadınları ALTSO Yönetiminde kendisine yer buldu. Haziran 2013 de göreve gelen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, geçtiğimiz dönem oda tarihinde ilk kez turizmci iş kadını Banu Okan’a yönetim kurulunda yer vermişti. Bu dönemde de Fatma Taşpınar ALTSO Yönetiminde yer aldı. Şahin’in, Fatma Taşpınar’a ayrıca yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak da  görev vererek oda tarihinde bir ilke daha imza atması bekleniyor.

MECLİS BAŞKANI ATALAY

Öte yandan başarılı yönetimi ile bilinen Dr Metin Atalay, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yeni dönemde de ALTSO’nun meclisini yönetecek kişi oldu. Meclis başkanlığı görevini 4 yıl daha yapacak olan Atalay’ın yardımcılıklarını Mustafa Irmak ve Selman Alaaddinoğlu seçilirken, katip üyeliğe de Yakup Koca getirildi.

İŞTE ALTSO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU

Mehmet Şahin (BAŞKAN),

Ali Kamburoğlu

Ali Orkan

Erhan Direkçi

Fatma Taşpınar

Hamza Sönmez

Hasan Parmaksızoğlu

Hilmi Bilal Sözen

Kemal Zamanoğlu

Mustafa Küçüker

Raşit Sadullahoğlu