Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Mahmutlar, Alanya planını bekleyecek

09 Nisan 2018 Pazartesi

Mahmutlar Mahallesi’nde halkın hemen çözüm beklediği ulaşım sorunu ile ilgili Başkan Türel, Büyükşehir Meclisi'nde konuştu.

Mahmutlar'da yaşanan ulaşım sorununu çözmek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden beklenen henüz gerçekleşmedi. Halkın yaşadığı sıkıntıyı grup sözcüsü aracılığı ile Büyükşehir Meclisine taşıyan CHP Meclis Üyesi Erken Demirci, halkın çözüm talebini dile getirdi. CHP adına konuşan Meclis üyesi Cansel Tuncer, Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde olan bölgede sorun yaşanmasına rağmen 4 yıldır niçin çalışma yapılmadığını sordu.

Mahmutlar’ın beklentisine ilişkin konuşan Menderes Türel, Alanya genelinde bir düzen konusunda çalıştıklarını ancak Mahmutlar’a özel uygulama yapılmayacağını kaydetti. Başkan Türel, “Alanya'nın doğu ve batısını kapsayacak bir çalışma yapılıyor, bitince halkla paylaşacağız. Sadece Mahmutların araç sayısını artırmak sorunu çözmez" dedi.

Öte yandan Antalya Büyükşehir belediye meclisinin nisa ayı oturumunda yapılan komisyon seçimlerinde Alanyalı üyeler Kerim Başkaptan ve Erkan Demirci İmar ve bayındırlık komisyonu üyesi oldular. Encümen üyeliği seçiminde ise, aday olmamasına rağmen Ak Partili Emin Hatipoğlu'na sandıktan 1 oy çıktı.