Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Bir başkan reddetti, bir başkan tartıştı!

09 Nisan 2018 Pazartesi

Alanya Esnaf Sanatkarlar Kooperatifi'nin seçiminde Ali Darı'nın maaşı 10 bin lira olarak onaylandı. Genel kurulda Oda Başkanı Doğan Bacak üyesi ile tartıştı.

Bir başkan reddetti, bir başkan tartıştı!

Alanya Esnaf Kefalet kredi Kooperatifi Genel Kurul yaptı. Ali Darı’nın 10 bin lira maaşının onaylandığı genel kurula  ortaklar büyük ilgi gösterdi. Genel kurula, Oda Başkanları, Bölge Birliği Başkanı Ahmet Turhal ve Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca da katıldı.

Turhal'ın divan başkanlığında yapılan genel kurulda konuşan Başkan Ali Darı, ortakların kullandığı kredileri vaktinden önce yatırma haklarının da bulunduğuna dikkat çekti. Darı kullanılan kredilere sigorta yapılıp yapılmadığının da takip edilmesini talep etti.

Esnafların bankalardan aldığı krediyi kapatmak için kooperatiften kredi kullanıldığını kaydeden Darı, esnaflardan Halk Bankası ile çalışmaları talebinde bulundu.

Esnafların yaşadığı sıkıntılara ilişkin de konuşan Darı, mazot fiyatlarının düşürülmesi konusunda destek istedi.

Yönetim ve denetim faaliyetleri ve denetim kurulu raporlarının slayt eşliğinde üyelere aktarılan kongrede Ali Darı, yönetim kurulunun kendisi için belirlediği 16 bin lira maaşa itiraz etti. Darı, maaşının 10 bin lira olması yönünde dilekçe sundu.

Dilek ve temenniler bölümünde üyeler istek ve şikayetlerini dile getirirken Servis esnafı Hasan Lök "Öğrenci servisi için araç yaş sınırının 12, normal servisler için 20 olmasına yönelik sitemde bulundu.

Lök'ün servis araçlarına yönelik sözlerine ise Oda Başkanı Doğan Bacak, tepki gösterdi. İkili yaklaşık üç ay önce yapılan oda seçiminde karşı karşıya gelmiş, Lök önce aday olmuş ardından da adaylıktan çekilmişti.

Genel kurul sonunda üyeler oy birliği ile Ali Darı ve yönetim kuruluna 3 yıl süreyle görev verdi. Kongrenin sonunda kürsüye gelen ticaret İl Müdürü, Ali Darı Başkanlığındaki Kooperatifi bölgenin en şeffaf kooperatifi seçti.