Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
baslik

Bakan store açtı, mağaza yaptı

06 Nisan 2018 Cuma

Aytemiz Alanyaspor'un resmi satış ofisi Alanyaspor Store'yi açan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, store yerine mağaza kelimesinin kullanılmasını önerdi.

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Alanyaspor ürünleri satış mağazasının açılışı, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da katılımıyla saat 14:00'te yapıldı. Açılışta ilk olarak söz alan Alanyaspor Başkanı ağabey Çavuşoğlu, kulübe ve mağazanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye ve Alanyaspor Başkan yardımcısı Nazmi Yüksel ise konuşmasında Alanysapor'un ilçenin en büyük değeri olduğunu, Alanya Belediyesinin bu değere her türlü katkıyı yaptığını ifade etti. Yüksel, Alanyaspor’a herkesin sahip çıkması gerektiğini belirterek, kente gelen tüm siyasiler ve turistlere Alanyaspor Store’dan hediyeler verilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Alanyaspor'un zorlu bir süreçten buralara geldiğini kaydeden Dışişleri Bakın Mevlüt Çavuşoğlu herkesin takıma sahip çıkılmasını istedi. Çavuşoğlu Store ismi yerine Türkçe olan Mağaza kelimesinin kullanılmasını önerdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmalarının ardından plaket törenine geçildi. Bakan Çavuşoğlu ve kulüp başkanımız Hasan Çavuşoğlu, mağazanın projesini hazırlayan Ak Parti İlçe Başkanı ve Mimar Mustafa Toklu'ya, mağazanın yer tahsisini yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel adına belediye başkan vekili Abdullah Öztürk'e birer plaket verdi. Daha sonra kurdela kesimine geçildi. Mağazanın açılış kurdelasını Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu kesti ve daha sonra futbolcularla tek tek selamlaştı. Çavuşoğlu, kulübün lisanslı ürünlerden satın aldı ve futbolcularımızla fotoğraf çektirdi. Futbolcular, açılış töreninin ardından ürünleri imzaladı.