Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

22 Şubat 2018 Perşembe

Irak’ın kuzeyindeki Kanireş bölgesinde PKK’lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit düşen sözleşmeli er 26 yaşındaki Cumali Gür, Manavgat'ta toprağa verildi.

Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Cumali Gür için ailesinin yaşadığı Manavgat ilçesi Kızılot Mahallesi’ndeki meydanda tören düzenlendi. Törene katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü baba Nazım Gür ve anne Yiter Gür’e başsağlığı diledi. Anne Gür, tabuta sarılarak "Cumalim senin için ben savaşacağım, canım kuzum" derken, şehidin kardeşi Yasemin ise ağabeyinin askeri kamuflajını giyerek tabuta sarıldı ve "Ağlamak yok, benim abim ağlamaz, ben de ağlamam abi. Ağlamam" dedi.

İl Müftüsü Osman Artan tarafından kıldırılan cenaze namazının ve yapılan duanın ardından askerler ve baba Nazım Gür’ün omzuna alındı. Askeri bandoyla tekbirler eşliğinde elden ele götürülen şehit Gür’ün naaşı Kızılot Mezarlığında defnedildi. Törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türeli, Garnizon Komutanı Tahir Savran, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri erkan, şehidin yakınlarıi Alanya ve çevre yerleşim yerlerinde çok sayıda siyasetçini yanısıra yaklaşık 8 bin kişi katıldı.