Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Başkan Çavuşoğlu'ndan sert sözler

21 Şubat 2018 Çarşamba

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı, Süper Lig temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor’un spor malzemeleri satışı yapılan Alanyastore’u ziyaret etti.Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte alışveriş yapan AK Parti İlçe başkanı Mustaaf toklu alışveriş sonrası yaptığı değerlendirmede Alanyaspor'a destek vermenin her Alanyalının görevi olduğuna vurgu yaptı.Alanyaspor yönetiminin fedakarlıklar yaparak takımı en iyi şekilde yönetmenini gayreti içinde olduğunu ifade eden Toklu herkesi kötü günde takımına sahip çıkmaya davet etti.

 Ziyaret sırasında Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu da oradaydı. Ziyaret sonrası basın mensuplarıyla kısa bir konuşma yapan Çavuşoğlu, Alanya Metal İşleri Demirciler Oto Elektrikçileri Kaportacılar Oto Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Kerim Taş'a oldukça sert eleştirilerde bulundu.

‘FIRSATÇILARIN ÇIKIP HAKSIZ ELEŞTİRİLERİNİ AHLAKSIZCA BULUYORUM’

"Başka Alanya yok! Başkan Alanya olmadığı gibi başka Alanyaspor'da yok" diyen Çavuşoğlu, son maçlarda istekleri sonuçları alamadıklarını ifade etti. Gelen eleştirilere de açıklık getiren Çavuşoğlu, "Tabi futbolda bunlar var,  biz sonuna kadar pes etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir takım olumsuz görüşler de bizi yıldıramaz. Bazı fırsatçıların da çıkıp haksız eleştiriler yapmasını da ben biraz ahlaksızca buluyorum işin doğrusu. Kulübün içerisinde hiçbir ilgileri ya da bizim çalışmalarımızla, ne yaptığımızla bilgileri olmadan gelişi güzel yazanlar var. Bunu basın anlamında söylemiyorum. Sosyal medyada yazanlardan bahsediyorum. Tabi ki basın mensuplarının her zaman Alanyasporumuza desteğini hissettik. Zor zamanda da, iyi zamanda da hissettik. Böyle olmalı çünkü bu şehrin takımı ne benim şahsımın takımı ne de yönetimin takımı." İfadelerini kullandı.

‘ÇOK BİLİNÇSİZ VE BOŞ KONUŞANLAR VAR‘

"Alanya'dan Alanyaspor'a ne kadar destek verildiğini iyi irdelemek lazım" diyen Çavuşoğlu, "Bu anlamda çok bilinçsiz ve boş konuşanlar var. Alanyaspor olarak kimseye veremeyecek, hiçbir hesabımız yok Allah’a şükür. Ben bu kulübün şahsım olarak ve yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte Alanyaspor 3. Lig’de de 2. Lig’de de 1. Lig’de de ve Süper Lig’de her kademesinde görev yaptım. Her kademenin zorluğunu da iyi biliyorum. Başarılı olamadığın zaman, maç kazanamadığın zaman hiçbir zaman mutlu olamazsın. Çünkü bizim çektiğimiz sıkıntıyı, yaşadığımız zorlukları biz ve bize yakın olan insanlar bilir. Biz bu göreve geldiğimiz günden bu tarafa iyi şeyler yaptığımıza inanıyoruz yönetim olarak. Bazıları buna inanmasa da geldiğimiz nokta ile bugünkü nokta arasındaki farkı anlayabilenler zaten anlıyor, anlamak istemeyenlerde anlamıyor. O da çok önemli değil bizim için." diye konuştu.

‘BİLMİYORSAN O ZAMAN SUSACAKSIN KARDEŞİM’

"Bugüne baktığımız zaman Aytemiz Alanyaspor Süper Lig’de ve bunun hala kıymeti bilinmiyor. Hala burada olduğunun bilincinde olamayan bir kesim var. Bunu da buradan belirtmek istiyorum. Sosyal medyadan sallamak, yazmak kolay ama maalesef işin iç yüzü öyle değil. Bir tane oda başkanı yazmış dün; ‘Alanyaspor’un gelirleri Türkiye’de birçok kulübün ilerisinde’ diye. Kendisini de aradım dedim, 'Herhalde kulübün mali işlerini siz yürütüyorsunuz da bizim haberimiz yok' diye. 'Biliyor musun ne kadar gelirimiz var?' dedim. ‘Bilmiyorum’ dedi. Yani bildiğin bir şey var mı, yok. Hiçbir şey bilmiyor. Bilmiyorsan o zaman susacaksın kardeşim. Odanın başkanlığını yapıyorsun ama hiç bir şeyden haberin yok. Daha düne kadar kulübün sahte forması ile dolaşıyordun bir şenlikte seni rezil ettim, ondan sonra gittin Alanyaspor forması aldın. Kendisine de net bir şekilde bunları söyledim. Bunu niye anlatıyorum: Örnek olsun diye anlatıyorum. Kimse kusura bakmasında haksız eleştirilerin karşısında da dimdik dururuz. Hadsizlerin de hadlerini bildirmesini biliriz." Şeklinde konuşarak eleştirilere yanıtını verdi.