Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Tuna'dan Çavuşoğlu'na teşekkür

21 Şubat 2018 Çarşamba

ALTSO Başkan Adayı Mustafa Tuna, GZP-Alanya Havalimanının 1 milyon 200 bin yolcu kapasitesi hedefini değerlendirerek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Mart ayının başında geniş katılımlı bir start ile ALTSO seçimleri için vites yükselteceklerini belirten Tuna, "Her hafta Salı günleri yaptığımız değerlendirme toplantılarımıza devam ediyoruz. Bir haftalık saha çalışmalarımızı salı akşamları seçim ofisimizde arkadaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, yapılan çalışmaları, üyelerimizin taleplerini, göreve geldiğimiz zaman asıl yapacağımız çalışmaları ve çözüm önerilerini burada değerlendiriyoruz. Benim gördüğüm kadarıyla arkadaşlarımız gayet istekli, arzulu bir şekilde seçim çalışmalarına devam ediyorlar. Önüzmüdeki mart ayının başında seçim startını yoğun katılımlı bir şekilde vererek, seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Dün Gazipaşa-Alanya Havalimanının kapasitesinin 1 milyon 200 bin seviyesine arttırıldığı müjdelenmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tuna şu sözleri kullandı:Gazipaşa-Alanya Havalimanı ile ilgili bugün de yerel basında da yer aldığı gibi 1 milyon 200 bin yolcu kapasitesine çıkacağını duymuş bulunmaktayız. Bu konuyla ilgili çok memnunuz. Alanyamızın en az 1 milyon 200 bin misafiri GZP-Alanya Havalimanı aracılığıyla misafir edeceğimizi duymamız, Alanya turizmini ve Alanya kamuoyunu memnun etmektedir. Bu konuyla ilgili başta gururumuz Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte bakanımızdan ve hükümetimizden GZP-Alanya Havalimanı'nın kapasitesinin daha da gelişmesini ve en az 5 milyon kapasiteli bir havalimanı olmasını temenni ediyoruz. Alanya kamuoyu, Gazipaşa kamuoyu bakanımızın arkasında bunu da inşallah göreceğiz. Artık havalimanı olmayan bölgenin gelişmeyeceğini, gelişemeyeceğini ve özellikle turizmde çağ atlayamayacağını hep beraber gördük. Sayın bakanımız bunun da farkında ve elinden geldiği kadarıyla bu konuda büyük girişimleri yapıyor. Hem Azerbaycan'dan hem de Almanya'da yapılacak olan direkt uçuşlar büyük sevinç yarattı. Bununla ilgili de bakanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz.