Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Milli Sporcuların Hedefi Şampiyponluk

12 Ocak 2018 Cuma

Avrupa Erkekler Salon Hokeyi Şampiyonası'da (Championship 2), Türkiye, Ukrayna ile 4-4 berabere kaldı.

Milli Sporcuların Hedefi Şampiyponluk

Alanya Atatürk Spor Salonu'ndaki müsabakalarda A grubunda yer alan Türkiye, ilk maçında Ukrayna ile karşılaştı. Maçın ilk yarısında Ukrayna Sergei Diachuk ile Vitalli Kalinchuk'un gollerine Türkiye Numan Poyraz'ın golüyle cevap verdi. Maçın ilk yarısını 2-1 mağlup kapatan Türkiye, ikinci yarıda Bohdan Kovalenko ve Lurii Moroz'un gollerine Celal Aydın'ın 3 golüyle cevap verdi. Karşılaşmanın son dakikalarında baskılı oynayan Türkiye gol bulamayınca maç 4-4 sona erdi.Şampiyonada alınan diğer sonuçlarda Hırvatistan, İngiltere'yi 3-2, Hollanda da Portekiz'i 3-1 mağlup etti.

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan karşılaşma öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada Türk hokey tarihi açısında çok önemli bir gün yaşadıklarını söyledi. Alanya'da gerçekleşen organizasyon'un Avrupa Hokey Federasyonu açısından da çok önemli olduğunu kaydeden Karakan, "İngiltere, Hollanda gibi olimpiyatlarda final oynamış takımlar burada ve biz ülke olarak onlarla aynı kategoride yarışıyoruz. Bu Türk hokeyinin de geldiği nokta açısında çok önemli. Burada alınacak iyi neticeler bizi dünya kupasına götürecek. Herkes inanmış durumda. Şans da bizden yana olsun istiyoruz ve bunu taçlandırmak istiyoruz" dedi.

Milli Sporcu Numan Celal Aydın ise maç sonunda yaptığı değerlendirmede, "İyi bir maçtı elimizden gelen herşeyi yaptık. Bu bayrak ve vatan için her daim. Üst gruba çıkıp finale kadar adım adım ilerleyeceğiz. Biz Türkiye olarak şampiyon olmak istiyoruz ve şampiyonda olacağız. O güç bizde var. Herkes arkamızda" dedi.