Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Adım adım fuhuş takibi

09 Ocak 2018 Salı

Alanya Polisi’nin düzenlediği fuhuş operasyonunda Moldova ve Rus uyruklu 4 kadın ile onları fuhşa zorladığı iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı. 

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, D.Ş. ve kardeşi R.Ş.’nin yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaşınca takibe başladı. Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi üzerindeki bir apartmana otomobille yabancı uyruklu 4 kadın götürdükleri belirlenince D.Ş. ve R.Ş.’yi otomobilde yakalayan polis, apartman dairesine baskın düzenledi. Baskında fuhşa zorlanan Moldova uyruklu Svetlena C., Tatiana K., Liliana F. ile Rus uyruklu Oxana S. gözaltına alındı.

Yabancı kadınlar Emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Antalya Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi. Fuhşa aracılık eden D.Ş. ve kardeşi R.Ş. ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. D.Ş. ve R.Ş. polis tarafından adliyeye getirildiği sırada zanlıların yakınları görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdı. Ayrıca R.Ş.’nin ‘fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek' suçundan Antalya Asli Ceza Mahkemesince arandığı ortaya çıktı.