Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Alanyalılar gecesi polemiği

05 Aralık 2017 Salı

Alanya Kent Konseyi, ALTSO'da genel kurul yaptı. Kurul toplantısında İstanbul'da yapılan Alanyalılar Gecesi'nin Alanya'da yapılması talep edildi.

Alanyalılar gecesi polemiği

Alanya Kent Konseyi Olağan Seçimsiz Genel Kurulu gerçekleştirildi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclis Salonu'ndaki genel kurula Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ile kent konseyi üyeleri katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda sonra bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Özcan, 

"Kent konseyi demek kentin konseyi demek. Yani sizler demeksiniz. Hep beraber  yönetiyoruz. Bütün organizasyonları,  yapmış olduğumuz faaliyetleri  de hep beraber bu faaliyetleri yapıyoruz. Bugünkü olağan seçimsiz genel kurul demek de yapmış olduğumuz faaliyetleri beraber  bir gözden geçirmek ve kamuoyuyla paylaşmak demek. Katkı verecek olan arkadaşlar da burada. Katılımınız için çok teşekkür ederim" dedi. Divan oluşturulmasının ardından kent konseyinin gerçekleştirdiği faaliyetler katılımcılarla paylaşıldı. 

'Neden Alanya'da düzenlemiyoruz'

Genel kurul sonunda konuşan ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, "İstanbul'daki Alanyalılar Gecesi'ni neden Alanya'da düzenlemiyoruz?   Bunda bence fayda var" diye konuştu. Özcan da bunu ALKOD'un yaptığını söyledi. Tabaklar ise,  dışardan  gelenlerin de Alanya'ya tanıtılması gerektiğini söyledi. ALKOD Başkanı Ömer Göker,  "Herkesin zaman kavramı farklı. Hedeflerimiz arasında bunu Ankara'da yapmak da var" ifadelerini kullandı. Tabaklar  da bunu yetkili kişilerle yapmaları halinde zamanla oturacağını söyledi. Tabaklar,  "Sadece İstanbul değil,  başka yerde de yapılabilir ama bence bunun Alanya içinde  de gerçekleştirilmesi lazım. Bu Alanya'nın tanıtımına da katkı sağlayacaktır" dedi. 

'İlk üçteyiz'

Özcan da, "İstanbul'da biz de destek vererek bir dernek  açılmasını sağladık. Onlarda bizim kadar veri yok. Onlara verileri de biz veriyoruz. Ankara'da bir Alanyalılar derneği var. Türkiye'de en başarılı kent konseylerinin biri Alanya Kent Konseyi. Diğer şehirleri de geçmişiz. İlk üçteyiz. Gittiğimiz yerlerde sürekli manşetlerdeyiz. Gittiğimiz yerlere ticari  bir hareketlilik sağlıyoruz" diye konuştu.