Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Görsel kirliliğe savaş açıldı

05 Aralık 2017 Salı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde ilan, reklam ve tanıtım amaçlı yol kenarlarına konulan pano ve levhalarI kaldırırarak kent estetiğini koruma kararı aldı.

Görsel kirliliğe savaş açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Antalya’da görsel kirlilik yaratan tanıtım amaçlı reklam tabelaları kaldırılıyor. 
Tabela kirliliği ile mücadelede 360 derece panoramik kamera ile güncel görüntülerle uygunsuz, mevzuata aykırı ölçülerde asılan ve tespiti yapılan tabelalar için gerekli yasal işlemler başlatılarak kaldırılmaya başlandı.
ANTALYA GENELİNDE DEVAM EDECEK
Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilk olarak Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kundu’da görsel kirlilik yaratan dev tabelaları kaldırdı. Reklam tabelalarını titiz bir çalışmayla bölgeden arındıran ekipler Antalya genelinde çalışmalarını sürdürecek. 
REKLAM TEKELLEŞMESİNE SON 
Reklam ajanslarının bazı alanlarda adeta açık hava reklam materyallerini işletir gibi  mecra oluşturması kapsamında totem konuşlandırarak tekel oluşturmaya başladıklarının tespit edilmesi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri hem verginin amacına hem de Türk Ticaret Kanununa göre haksız ve aldatıcı ticari uygulamalara geçit vermiyor.