Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Bakan Çavuşoğlu kongrede konuşuyor

02 Aralık 2017 Cumartesi

AK Parti'nin Antalya'da ki takım kaptanı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kongre salonunda  katılımcılara hitap etti. 

AK Parti ilçe kongresinde Antalya Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ardındam partinin Antalya'da ki takım kaptanı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılımcılara hitap etti. Çavuşoğlu "Bu kongrede vefa. Bir Mustafa bir başka Mustafa’ya görev devredebilir. Bugün Mevlüt varsa yarın başkası. Kalıcı olan davadır. Dikensiz gül bahçesinde kolaysız coğrsdyada siyaset yapmıyoruz.” Sözleri ile konuşmasına başladı.

“DAVAYA İHANET ETMEYE SAHİP ÇIKARIZ”

“Bu kutlu yolculukta bizimle beraber olan herkesle elele yürüdük ancak hiç kimse davanın üstünde değildir.” diyen Çavuşoğlu,  sözlerine şöyle devam etti “Dava adamlığı zoru görünce kaçmak ucuz hesap yapmak değildir. Onlar gitti diye dava küçülmedi. Bu parrinin kurucusu olmaktan hizmetkarı olmaktan da gurur duyuyorum.  Mustafa Berberoğlu ile daha önce de beraber çalıştık, hem ilçe başkanıyken hem meclis üyesiyken. Bu süreçte gece gündüz çalıştı kendisine teşekkür ediyorum. Tüm seçimlerde mücadele etmiştir. İlçe başkanlığını bırakıyor diye onu dışlayacak değiliz, omuz omuza devam edeceğiz. Davaya ihanet etmeyen herkese sahip çıkarız.

“HER TÜRLÜ HİZMETİ ALANYA’YA GETİRİYORUZ”

Başkan adaylığı için karar verildikten sonra birleşme zamanıdır. Gençlik kolları ilçe başkanlığımız ve genel merkezde görev yapmıştır Mustafa Toklu arkadaşımız. Ankara’da  görev yaptığı arkadaşlarının kongreye gelmesi bile ne kadar sevildiğinin göstergesidir. Hizmette sıkıntısı yok ilçemizde. Antalya Belediyesi ve Ankara’dan hizmet veriyoruz. CHP Belediyesi varken Antalya’da bu hizmetleri yapamadık yaptırmadılar. Menderes Türel, başkan olduğu günden beri hizmetin en iyisini getiriyoruz. Bu hizmtlerin en çoğunu da Alanyaya getiriyoruz. Şimdi Azerbaycan’dan Gazipaşa’ya direk uçuşlar başlayacak. Süperligde en çok sevilen takım Alanyaspor. Türkiye’nin her yerinden taraftarımız var. 70'li yıllarda Trabzonspor şampiyon olunca herkes Trabzonlu olmuştu. İiki yıldır herkesin takdirini kazanmış bir takımımz var.”

Bu davayı ve kardeşinizi yalnız bırakmadınız. Sizleri temsile Etmekten şeref duydum sizlerin sayesinde önemli görevler almaktan onur duydum. Koyunu da güttük, Avrupa’yı da yönettik. Türk’ün onurunu hiç bir yerde çiğnemiyoruz. İnsanlık dersi veriyoruz. İnsani yardımda açık ara dünyada ilk sıradayız. Biz inanarak yola çıktır. Recep Tayyip Erdoğan’a inandık. 2019'da inşallah Alanya’ya Ak Partili belediyeyi getireceğiz.”

ÇAVUŞOĞLU'NUN KONUŞMASINDAN İLK SATIRLAR BÖYLE. TAMAMI BİRAZDAN