Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Bakan'dan gömlek sözünü

01 Aralık 2017 Cuma

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor Kulübü'nü ziyaret etti. 

Bakan'dan gömlek sözünü

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, tesislerde incelemede bulundu. İlk olarak altyapı takımları için yapılan suni çim sahayı inceleyen Bakan Çavuşoğlu, burada bir grup öğrenciyle sohbet edip bir kız öğrenciyle de voleybol oynadı.

Ardından kaleye geçen yeğeni Emirhan Çavuşoğlu'na penaltı atan Bakan Çavuşoğlu, ağabeyi olan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu'na 5 penaltıdan 4'ünü gole çevirmesi halinde gömlek hediye edeceğini söyledi. Başkan Hasan Çavuşoğlu bunun üzerine, oğlu Emirhan Çavuşoğlu'nun koruduğu kaleye kullandığı 5 penaltı atışından 4'ünü gole çevirdi.

Bakan Çavuşoğlu daha sonra antrenman sahasına geçerek teknik heyet ve futbolcularla sohbet etti. Bakan Çavuşoğlu, teknik direktör Safet Susic'e "Maçlarınızı beğenerek izliyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Her zaman arkanızdayız" dedi. Bakan Çavuşoğlu daha sonra Cumartesi günü ilçe kongresinin yapılacağı Atatürk Kapalı Spor Salonuna giderek incelemelerde bulunup son durum hakkında bilgi aldı.