Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Muhtarlar Ankara'yı feth etti

13 Kasım 2017 Pazartesi

Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi, Alanya’nın 40 mahalle muhtarını Ankaraya götürdü. Ankara gezisinde muhtarlar Ata'nın manevi huzuruna çıktı.

Muhtarlar Ankara'yı feth etti

Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi, Alanya’nın 40 mahalle muhtarını Ankaraya götürdü. Ankara gezisi 8-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşen gezide ilk ziyareti Anıtkabir'e yapan muhtarlar 10 Kasım haftasına rastlayan bu ziyaret sırasında Ata’nın manevi huzuruna çıktı. Alanyalı muhtarlar İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavisi süren Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a geçmiş olsun ziyareti sırasında  kızı ile görüşüp geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Temaslar sırasında THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ve THK Genel Sekreteri Salim Kaya’yı ziyaret eden Alanyalı muhtarlar THK tarafından düzenlenen organizasyona katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giden 40 muhtar ilk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç ve Atay Uslu ile de görüştüler. TBMM’deki görüşmede muhtarlar milletvekillerine sorunlarını ilettiler.

Ardından CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Niyazi Nefi Kara ziyaret eden muhtarlar CHP'li vekilllere de sorunlarını anlattı. Meclisi gezme imkanı da Alanyalı muhtarlar ve CHP Milletvekili Budak’a, AK Parti MV Aydın tatlı ikramında bulundu. Geziyi değerlendiren THK Şube sorumlusu Emine Keyaoğlu, geziye ulaşım desteği veren Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Sayın Hüseyin Güney'e, katılan muhtarlara, Antalya Milletvekilleri ve Türk Hava Kurumu ailesine teşekkür etti.