Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

AK Parti'de mülakat heyecanı

08 Kasım 2017 Çarşamba

AK Parti'nin ilçe başkan adayı 13 Kasım'da belli olacak. Adalet ve Kalkınma Partisi kulisleri ve yönetim kadrosu Ankara'dan gelen haberle güne heyecanlı başladı. 

AK Parti genel merkezi bir süredir askıda olan ilçe kongresi için yeniden düğmeye bastı. Parti genel merkezi yapacağı mülakatla ilçe başkan adayını belirlemek üzere Alanya’dan 3 ismi Ankara’ya çağırdı.

Emişbeleni’nin son belediye başkanı, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Toklu ile AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nın Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Barcın Parti genel markezi tarafından 13 Kasım’da yapılacak temayüle davet edildi.

Mustafa Toklu, AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nda gençlik kolları başkanlığı ile başlayan ve genel kurul dönemlerinde potansiyel başkan adayı olarak akıllarda bulunan bir isim. Mustafa Toklu, özellikle son dönemde ilçe başkan adaylığına en yakın aday olarak da görülüyordu.

AK Parti İlçe Teşkilatı’nda bir süre önce yapılan sürpriz görev değişimi ile dikkat çeken Fatih Barcın ise teşkilatta gerçekleşen temayülden en çok oyu alan isim olarak çıkan isim olarak dikkat çekiyor.

Nurettin Uludağ ise partinin kuruluşundan bu yana aldığı görevler, belediye başkanlığı ve koordinatör yardımcılığı görevleri ise ismi öne çıkan, DİB Mevlüt Çavuşoğlu’na yakınlığının yanısıra, son dönemlerde teşkilatın yönetim şekline yönelik eleştirileri ile de dikkat çekmişti. Nurettin Uludağ, bb koordinatör yardımcılığında görevine son verilmesinden sonra dinlenmeye çekilmiş, siyasi açıklama ve yorumlardan kaçınmıştı. Ancak Uludağ, partisinden kopmadığını ve siyasette uzun soluklu hedefleri olduğunu da farklı ortamlarda ifade etmesiyle dikkat çekiyordu.