AŞEVİ resmen hizmette

07 Ekim 2017 Cumartesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya'da hizmete sunduğu bin 500 kişi kapasiteli aşevinin açılışı törenle yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Tosmur Mahallesi’nde inşa edilen Aşevi için resmi açılış töreni düzenlendi. Törene ev sahibi büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Emniyet müdürü Celal Uzunkaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı  Adem  Murat Yücel, Alanya’da önemli bir eksikliği gideren Aşevi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e teşekkür etti.

Konuşmasının büyük bölümünü Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı sosyal çalışmalara ayıran Menderes Türel, Büyükşehir Yasasının eleştiren CHP’lilere de mesaj gönderdi. Alanya insanının hem maddi hem de manevi anlamda zengin olduğunu ifade eden Menderes Türel, aşevinden 850 aileye yemek servisi yapılacağını kaydetti. Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin İl genelinde yaptığı sosyal yardım ve çalışmaları da özetledi. Toplumun farklı kesimlerine yönelik projeler yaptıklarını anlatan Türel, ülkeye örnek bir çok hizmetin Antalya halkına sunulduğunu anlattı.

Menderes Türel, Alanya'nın önemli bir sorununu çözecek katı atık tesisinin temelini de önümüzdeki haftalarda atılacaklarını açıkladı. Alanya’da hizmete giren köprülü kavşakların kim tarafından yapıldığı tartışmaları yaşanırken Karayollarına teşekkür ettiği paylaşımı ile dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu’nun  da bulunduğu açzılışa konuyu gündeme taşıyan Türel "İşe başlamak bitirmenin yarısıdır. Önemli olan hizmetin yapılmasıdır kimin yaptığı önemli değil” dedi. Çevreyolu çalışmalarına ilişkinde konuşan büyükşehir belediye başkanı, ikinci etap çalışmalara ilişkin projenin yıl  sonuna tamamlanacağını duyurdu.

Açılış yapılacağı sırada Türel'i arayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da cep telefonu aracılığıyla Alanyalılara seslendi.

Duasının ardından protokol üyeleri tesisinin açılış kurdelesini kesti. Protokol üyeleri daha sonra aşevini gezdi. Tören aşure ikramı ile sona erdi.